Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Jesteśmy wspólnotą Mniszek Bosych Zakonu NMP z Góry Karmel w Warszawie. Witamy wszystkich, którzy trafili na naszą stronę: Siostry i Braci w Karmelu Terezjańskim, Przyjaciół, Dobroczyńców, a także potrzebujących wsparcia w modlitwie, czy .... przypadkowych,  a jednak mile widzianych tu Internautów! Pozdrawiamy w  Imię Boże! Zapraszamy do poznania nas, naszej Wspólnoty, naszego dziedzictwa karmelitańsko - terezjańskiego, ale przede wszystkim zapraszamy na Drogę , którą jest sam Jezus Chrystus, nasz najlepszy Przyjaciel, Brat, Oblubieniec ... Tylko w Nim znajdziemy Prawdę, Miłość i Życie! My znalazłyśmy...

 

Nasz Klasztor w czasie Powstania Warszawskiego. Archiwalne zdjęcia z 1944 r. Po kliknięciu pojawi się całe zdjęcie wraz z opisem.

 

Intencje modlitwy:
 
"Święta [Teresa] przekazała swym córkom ducha apostolskiego,
pragnąc usilnie, aby były oddane dobru dusz i wzrostowi Kościoła.
Wyznaczyła im jako cel powołania posługę modlitwy i ofiary"
Z naszych Konstytucji

 

Jeśli potrzebujesz wsparcia w modlitwie, 
możesz przesłać nam Twoją intencję.

>>Tu wpisz Twoją intencję<<

 
Zapraszamy również na modlitwę w naszej Kaplicy:
Msza św. - codziennie o godz. 7.30.
Przyjęcie do szkaplerza świętego - po każdej Mszy św. (będziemy wdzięczne za wcześniejsze zgłoszenie).
Możliwość osobistej modlitwy - od godz. 6.00 do godz. 20.00.
Możliwość odbycia w Klasztorze indywidualnych dni skupienia/ rekolekcji.
 
W tym miesiącu...
19 sierpnia, godz. 7.30 - Msza św. o beatyfikację Sł. Bożej Matki Teresy od Jezusa Marchockiej.
24 sierpnia - Rocznica Reformy Terezjańskiej, czyli założenia pierwszego Klasztoru Karmelitanek Bosych przez św. Teresę od Jezusa - Msza św. z odnowieniem ślubów przez Siostry o godz. 7.30.
28 sierpnia, godz. 7.30 - Msza św. o beatyfikację Sł. Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
 
 

 

 

Aktualności:

 

* Instytut Duchowości Carmelitanum przy klasztorze naszych Ojców na Solcu zaprasza na 3-letnie studium teologii duchowości. Zajęcia w klasztorze na Solcu prowadzić będą ojcowie Karmelici Bosi w każdy wtorek począwszy od 8 października w godz. 17.00-20.10. Zapisy: o. Wojciech Ciak OCD (tel. 609-910-050). Więcej informacji na stronie: https://karmelicibosi.pl/aktualnosci-prowincji/carmelitanum-w-warszawie-zaprasza/ oraz w Aktualnościach na naszej stronie.

Serdecznie zapraszamy!

* Zapraszamy do lektury historii naszego Klasztoru oraz wspomnień naszych Sióstr z Powstania Warszawskiego w dziale Historia Karmelitanek Bosych w Warszawie. Natomiast w holu naszego Klasztoru jeszcze do końca sierpnia można obejrzeć wystawę o Dziejach naszego Klasztoru w 1944 r. Zdjęcia dostępne także w Galerii na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku.

* Sierpień to miesiąc pielgrzymek, a my zapraszamy do duchowego pielgrzymowania drogami wskazanymi przez Naszą Świętą Matkę Teresę od Jezusa. Codziennie do 30 sierpnia - w Karmelu liturgicznego wspomnienia szczególnej łaski mistycznej udzielonej świętej Naszej Matce, Przebicia Serca św. Teresy - jedno wskazanie na drogę życia duchowego oparte o "Drogę doskonałości" św. Teresy:

19 sierpnia - dzień VII - W życiu duchowym nie kieruj się własnym „widzi-mi-się”, ale znajdź kierownika duchowego. Kieruj się obiektywnymi zasadami podawanymi przez sprawdzone książki z duchowości.

W życiu codziennym nie obstawaj tylko przy swoim zdaniu, naucz się słuchać innych, widzieć dobro w tym, co mają do przekazania. Ucz się szukać obiektywnej prawdy w każdym wydarzeniu i sytuacji.

Wskazówki z poprzednich dni dostępne są w zakładce Pielgrzymka Drogą doskonałości św. Teresy

* Już wkrótce nowe artykuły w dziale Pedagogika świętości...

* Cały czas trwają w Klasztorze intensywne prace remontowe. Kończymy remont furty, a przygotowujemy się do generalnego remontu wolnostojących oficyn przyklasztornych, które są najbardziej zniszczoną częścią Klasztoru. Przewidywany koszt generalnego remontu to ok. 600 tys. zł. Całym sercem dziękujemy Państwu za wszelką pomoc materialną, bez której prace te byłyby zupełnie niemożliwe do wykonania!

Więcej informacji w naszych Aktualnościach...

 

 
 
 
 
 

Nasze dane kontaktowe:

Klasztor Mniszek Bosych Zakonu NMP z Góry Karmel
ul. Wolska 27/29
01-201 Warszawa
tel. (022) 632 50 74
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Facebook: fb.me/karmelitankibose.warszawa

 

>>Formularz kontaktowy<<

 
Numery kont:
PLN 75 1240 1037 1111 0010 2552 6401
 
USD PL37 1240 1037 1787 0010 2552 6847 SWIFT CODE : PKOPPLPW
EUR PL79 1240 1037 1978 0010 2552 6629 SWIFT CODE : PKOPPLPW