Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Jesteśmy wspólnotą Mniszek Bosych Zakonu NMP z Góry Karmel w Warszawie. Witamy wszystkich, którzy trafili na naszą stronę: Siostry i Braci w Karmelu Terezjańskim, Przyjaciół, Dobroczyńców, a także potrzebujących wsparcia w modlitwie, czy... przypadkowych,  a jednak mile widzianych tu Internautów! Pozdrawiamy w  Imię Boże! Zapraszamy do poznania nas, naszej Wspólnoty, naszego dziedzictwa karmelitańsko - terezjańskiego, ale przede wszystkim zapraszamy na Drogę, którą jest sam Jezus Chrystus, nasz najlepszy Przyjaciel, Brat, Oblubieniec... Tylko w Nim znajdziemy  Prawdę, Miłość i Życie! My znalazłyśmy...  

 

 

INTENCJE MODLITWY:

"Św. Teresa wyznaczyła sobie i nowej rodzinie Karmelu cel apostolski - tak ukierunkowując modlitwy, praktykę samotności i całe życie Karmelitanek Bosych ku służbie Kościołowi, że jeśli ich modlitwy, ofiary i życie nie są temu poświęcone, nie osiągają celu, dla którego Bóg je zgromadził"

Z naszych Konstytucji

 

ZACHĘCAMY DO POWIERZANIA NAM WASZYCH INTENCJI, W KTÓRYCH OFIAROWUJEMY NASZE MODLITWY

I CODZIENNĄ WIERNOŚĆ PANU BOGU.

-- Tu wpisz swoją intencję --

 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

 

Aktualności:

W tym trudnym czasie zapewniamy wszystkich o naszej modlitwie. Modlimy się za każdego z Was, a także za wszystkich chorych. Czytaj dalej...

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z zaleceniami KEP nasza Kaplica pozostaje otwarta na osobistą modlitwę i adorację; natomiast obchody Triduum Paschalnego nie będą dostępne dla wiernych.

 

Szyjemy maseczki dla hospicjum warszawskiego Caritasu. Cieszymy się, że w tym trudnym czasie możemy również zewnętrznie choć trochę pomóc. Czytaj dalej...

 

 

 

Św. Józef to Patron Zakonu Karmelitańskiego i szczególny Patron naszej Wspólnoty. Św. Teresa od Jezusa jemu powierzała wszystkie swoje Klasztory i mówiła o nim, że Bóg spełnia wszystko, o cokolwiek on Go poprosi. Czytaj więcej...

 

 

 

Życie naszego Klasztoru - od jego powstania w czasie trwania II wojny światowej, poprzez tragiczne wydarzenia Rzezi Woli - było od samego początku głęboko splecione z tym, co działo się w Polsce. W bieżącym roku chciałyśmy zaprosić Państwa raz w miesiącu o godz. 18.00 na Msze św. w intencji naszej Ojczyzny. Informacje o terminie kolejnej Mszy podamy po ustabilizowaniu się sytuacji epidemicznej. Zachęcamy również do zapoznania się z historią naszego Klasztoru TUTAJ.

 

Jeśli Bóg wzbudza w Tobie pragnienie oddania Mu swojego życia w Karmelu, napisz lub zadzwoń do nas.

Zachęcamy też do zapoznania się z zakładką "Kim jesteśmy" na naszej stronie, zwłaszcza z informacjami o Powołaniu Karmelitanki Bosej i Formacji w naszej Wspólnocie.

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na modlitwę:

Msza św. - codziennie o godz. 7.30.

--W kwietniu w naszej Kaplicy--

Możliwość osobistej modlitwy - od godz. 6.00 do godz. 20.00.

Możliwość odbycia indywidualnych dni skupienia i rekolekcji.

Po każdej Mszy św. - możliwość przyjęcia szkaplerza (będziemy wdzięczne za wcześniejsze zgłoszenie).

--O szkaplerzu świętym--

 

 

 

Nasze dane kontaktowe:

Klasztor Mniszek Bosych Zakonu NMP

z Góry Karmel

(Karmelitanki Bose)

ul. Wolska 27/29

01-201 Warszawa

+48 22 632 50 74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

--Formularz kontaktowy--

 

 

 

 

Numery kont:

PLN: 75 1240 1037 1111 0010 2552 6401

USD: PL37 1240 1037 1787 0010 2552 6847  SWIFT CODE : PKOPPLPW

EURO: PL79 1240 1037 1978 0010 2552 6629  SWIFT CODE : PKOPPLPW

Ofiary przekazywane na Klasztor mogą być odliczane od dochodu. Warunkiem jest wpisanie w tytule przelewu: "darowizna na cele kultu religijnego".

PRACOWNIA:

W duchu ewangelicznego ubóstwa i oddania siebie podejmujemy różnego rodzaju prace. Szyjemy szkaplerze, robimy różańce, wykonujemy figurki, świece, kartki pocztowe. Pracujemy w samotności i milczeniu, a wykonywanym przez nas pracom towarzyszy troska o życie w obecności Bożej i modlitwa za tych, którzy będą korzystać z owocu naszej pracy.

--Nasze prace można obejrzeć tutaj--

 

Zakupienie naszych wyrobów jest możliwe za pośrednictwem Fundacji Karmel na Woli:

783-508-473

  

PROŚBA O WSPARCIE FINANSOWE DLA NASZEGO KLASZTORU

Chociaż staramy się pracować własnymi rękami na nasze utrzymanie, w ponad 80 % jesteśmy zależne od ofiar naszych Dobroczyńców. Bez Państwa życzliwej pomocy, nie byłybyśmy w stanie opłacić bieżących rachunków ani tym bardziej podjąć żadnego remontu Klasztoru. Za każdą pomoc płynącą z serc miłujących Boga - serdeczne "Bóg zapłać!". Za wsparcie materialne odwzajemniamy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, a raz w miesiącu sprawowana jest za Was Msza święta w naszej Kaplicy.

Najbliższa Msza św. za naszych Dobroczyńców:

 

REMONT OFICYNY ZACHODNIEJ:

Obecnie, rozpoczęłyśmy remont oficyny zachodniej Klasztoru. Jest to największa inwestycja finansowa, jaką podjęłyśmy do tej pory (łącznie ok. 950 000 zł). Szukałyśmy różnych możliwych źródeł jej sfinansowania, również za granicą. Niestety, obecna epidemia koronawirusa bardzo utrudniła starania o finanse. W tej chwili brakuje nam ok. 50 000 zł do wywiązania się z bieżących zobowiązań (etap prac, na który mamy już podpisane umowy z kwietniowym terminem realizacji). Dlatego będziemy wdzięczne za każde wsparcie!!! .

--Więcej informacji o remontach Klasztoru w "Kąciku dla Dobroczyńców"--