Français          English

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Bądź pozdrowiony w Imię Boże Ty, który trafiłeś na tę stronę!

Witaj, kimkolwiek jesteś: Siostrą, czy Bratem w Karmelu, Przyjacielem, Dobroczyńcą, a może potrzebującym wsparcia w modlitwie czy … przypadkowym, a jednak mile widzianym tu, Internautą! Zapraszamy Cię do poznania nas, naszej Wspólnoty, naszego dziedzictwa karmelitańsko- terezjańskiego, ale przede wszystkim zapraszamy Cię na Drogę, którą jest sam Chrystus, nasz najlepszy Przyjaciel, Brat i Oblubieniec… Tylko w Nim znajdziemy Prawdę, Miłość i Życie!

My znalazłyśmy…..

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

„Panie, Ty jesteś Bytem,a ja jestem nicością. Ty jesteś Bogiem, a ja jestem tylko ziarnkiem prochu. Trzeba, by Ten który istnieje odwiecznie, zlitował się nad tym, który jest niczym”

„Kiedy nawet nie czuje się wiary, trzeba żyć pokorą i ufnością. Kiedy nie czujemy wiary a posuwamy się naprzód mimo naszych jęków i łez, znosimy dobrze zasłużone męczeństwo, obyśmy tylko były zawsze zwrócone w stronę Jezusa”

„Duchu Święty, źródło pokoju, światła, przyjdź i oświeć mnie. Jestem głodna, przyjdź mnie nakarmić; jestem spragniona, przyjdź mnie napoić; jestem ślepa, przyjdź mnie oświecić; jestem uboga, przyjdź mnie wzbogacić; jestem niewykształcona, przyjdź mnie poucz yć”

 

 

 

 

POWOŁANIE DO KARMELU:

Jeśli Bóg wzbudza w Tobie pragnienie oddania Mu swojego życia w Karmelu, napisz lub zadzwoń do nas.

Zachęcamy też do zapoznania się z zakładką "Kim jesteśmy" na naszej stronie, zwłaszcza z informacjami o Powołaniu Karmelitanki Bosej i Formacji w naszej Wspólnocie.

 

 

 

 

 

Zapraszamy na modlitwę:

Msza św. - codziennie o godz. 7.30.

--ZAMÓW INTENCJĘ MSZY ŚWIĘTEJ--

Możliwość osobistej modlitwy - od godz. 6.00 do godz. 20.00.

Możliwość odbycia indywidualnych dni skupienia i rekolekcji.

--W październiku w naszej Kaplicy--

Po każdej Mszy św. - możliwość przyjęcia szkaplerza (będziemy wdzięczne za wcześniejsze zgłoszenie).

--O szkaplerzu świętym--

 

Transmisje

 

 

Nasze dane kontaktowe:

Klasztor Mniszek Bosych Zakonu NMP

z Góry Karmel

(Karmelitanki Bose)

ul. Wolska 27/29

01-201 Warszawa

+48 22 632 50 74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

--Formularz kontaktowy--

Numery kont:

PLN: 75 1240 1037 1111 0010 2552 6401

USD: PL37 1240 1037 1787 0010 2552 6847  SWIFT CODE : PKOPPLPW

EURO: PL79 1240 1037 1978 0010 2552 6629  SWIFT CODE : PKOPPLPW

Ofiary przekazywane na Klasztor mogą być odliczane od dochodu. Warunkiem jest wpisanie w tytule przelewu: "darowizna na cele kultu religijnego".

 

Aktualności:

Zobacz więcej...

Jak co roku zapraszamy na Triduum przed świętem św. Teresy od Dzieciątka Jezus - 28-30 września, godz. 18.00. Prowadzi: o. Leszek Jasiński OCD.

 

Zapraszamy na zajęcia z teologii duchowości w Instytucie Carmelitanum na warszawskim Solcu. Zapisy od 22 września. Więcej informacji: https://warszawa.carmelitanum.pl/

27 września - 50. rocznica ogłoszenia św. Teresy od Jezusa Doktorem Kościoła.


PRACOWNIA:

W duchu ewangelicznego ubóstwa i oddania siebie podejmujemy różnego rodzaju prace. Szyjemy szkaplerze, robimy różańce, wykonujemy figurki, świece, kartki pocztowe. Pracujemy w samotności i milczeniu, a wykonywanym przez nas pracom towarzyszy troska o życie w obecności Bożej i modlitwa za tych, którzy będą korzystać z owocu naszej pracy.

--Niektóre nasze prace można obejrzeć tutaj--

 

Zakupienie naszych wyrobów jest możliwe za pośrednictwem Fundacji Karmel na Woli:

783-508-473

  

PROŚBA O WSPARCIE FINANSOWE DLA NASZEGO KLASZTORU

Chociaż staramy się pracować własnymi rękami na nasze utrzymanie, w ponad 80 % jesteśmy zależne od ofiar naszych Dobroczyńców. Bez Państwa życzliwej pomocy, nie byłybyśmy w stanie opłacić bieżących rachunków ani tym bardziej podjąć żadnego remontu Klasztoru. Za każdą pomoc płynącą z serc miłujących Boga - serdeczne "Bóg zapłać!". Za wsparcie materialne odwzajemniamy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, a raz w miesiącu sprawowana jest za Was Msza święta w naszej Kaplicy.

Najbliższa Msza św. za naszych Dobroczyńców: 11 października, godz. 7.30.

Od marca b.r., po uzyskaniu wszelkich niezbędnych pozwoleń, rozpoczęłyśmy remont oficyny zachodniej Klasztoru. Jest to największa inwestycja finansowa, jaką podjęłyśmy do tej pory (łącznie ok. 980 000 zł), remontując nasz Klasztor.

W tej chwili trwa remont elewacji w 80 % sfinansowany przez Mazowieckiego Konserwatora Zabytków. W najbliższych tygodniach wymienimy okna oraz będziemy kontynuować prace ziemne i izolacyjne, niezbędne do zakończenia przed zimą.

Dzięki Państwa życzliwej pomocy oraz ogromnemu wsparciu finansowemu udzielonemu nam przez Ojców Benedyktynów z Francji mamy już środki na najbliższe etapy prac. Jednocześnie, pojawiło się maleńkie "światełko w tunelu", że ukończymy ten ogromny remont jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego. Kolejnym ważnym i niezwykle kosztownym etapem będzie wykonanie wewnętrznych instalacji w budynku, którego wnętrze jest na chwilę obecną w stanie surowym.  

Poniższy wykres przedstawia nasz aktualny stan finansowy i szacunkowe potrzeby do zakończenia remontu:

kolor czerwony - brakujące sumy

kolor zielony - uzbierane/zapłacone sumy

(aktualizacja danych: 26.09.2020 r.).

[No canvas support]>

Ponadto Państwa bieżące ofiary pomagają nam w opłaceniu rachunków, nadzoru nad remontem oficyny oraz niezbędnych bieżących napraw w domu.

 

--Więcej informacji o remontach Klasztoru oraz dokumentacja zdjęciowa w "Kąciku dla Dobroczyńców"--

W remoncie pomaga nam:

wielu ludzi dobrej woli oraz:

  Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków (dotacja na remont elewacji budynku)

Ojcowie Benedyktyni z Francji (sfinansowanie sumy brakującej do wymiany okien i drzwi, wymiany dachu oraz przygotowania uzupełniającej dokumentacji technicznej),

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (dofinansowanie wymiany dachu).