Français          English

 

Drodzy Państwo!
W ostatnich dniach okazało się, że Siostry naszej Wspólnoty są zakażone koronawirusem. Wszystkie na szczęście przechodzimy go łagodnie. W związku z tym przez najbliższe co najmniej dwa tygodnie Klasztor i Kaplica będą zamknięte dla osób z zewnątrz. Zapewniamy wszystkich o naszej modlitwie w tym czasie. Pan Bóg dał nam okazję do dodatkowej małej ofiary akurat w trakcie nowenny w intencji obrony życia. Prosimy również wszystkich o modlitwę!
 
 
 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Bądź pozdrowiony w Imię Boże Ty, który trafiłeś na tę stronę!

Witaj, kimkolwiek jesteś: Siostrą, czy Bratem w Karmelu, Przyjacielem, Dobroczyńcą, a może potrzebującym wsparcia w modlitwie czy … przypadkowym, a jednak mile widzianym tu, Internautą! Zapraszamy Cię do poznania nas, naszej Wspólnoty, naszego dziedzictwa karmelitańsko- terezjańskiego, ale przede wszystkim zapraszamy Cię na Drogę, którą jest sam Chrystus, nasz najlepszy Przyjaciel, Brat i Oblubieniec… Tylko w Nim znajdziemy Prawdę, Miłość i Życie!

My znalazłyśmy…..

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W duchowości Karmelu rekolekcje i dni skupienia odbywa się w samotności, słuchając w milczeniu głosu Pana. Wiernym, którzy chcieliby w naszym Klasztorze odbyć dzień skupienia lub rekolekcje, udostępniamy Kaplicę i w miarę możliwości pokój gościnny tak, aby mogli zakosztować modlitwy w ciszy i samotności. Można włączać się "przez kratę" w poszczególne modlitwy Wspólnoty, zwłaszcza liturgię godzin. 

Chętnych zapraszamy do telefonicznego kontaktu z Klasztorem.

Ze względu na ograniczoną dostępność pokoi gościnnych, osoby, które chciałyby skorzystać z pokoju gościnnego, prosimy o jak najwcześniejsze umówienie terminu dni skupienia/rekolekcji.

Wszystkim skupiającym się w naszym Klasztorze, towarzyszymy modlitwą w ich intencjach! 

 

 

 

 

POWOŁANIE DO KARMELU:

Jeśli Bóg wzbudza w Tobie pragnienie oddania Mu swojego życia w Karmelu, napisz lub zadzwoń do nas.

Zachęcamy też do zapoznania się z zakładką "Kim jesteśmy" na naszej stronie, zwłaszcza z informacjami o Powołaniu Karmelitanki Bosej i Formacji w naszej Wspólnocie.

 

 

 

 

 

Zapraszamy na modlitwę:

Kaplica zamknięta do odwołania.

Msza św. - codziennie o godz. 7.30.

--ZAMÓW INTENCJĘ MSZY ŚWIĘTEJ--

Możliwość osobistej modlitwy - od godz. 6.00 do godz. 20.00.

Możliwość odbycia indywidualnych dni skupienia i rekolekcji.

--W październiku w naszej Kaplicy--

Po każdej Mszy św. - możliwość przyjęcia szkaplerza (będziemy wdzięczne za wcześniejsze zgłoszenie).

--O szkaplerzu świętym--

 

Transmisje

 

 

Nasze dane kontaktowe:

Klasztor Mniszek Bosych Zakonu NMP

z Góry Karmel

(Karmelitanki Bose)

ul. Wolska 27/29

01-201 Warszawa

+48 22 632 50 74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

--Formularz kontaktowy--

Numery kont:

PLN: 75 1240 1037 1111 0010 2552 6401

USD: PL37 1240 1037 1787 0010 2552 6847  SWIFT CODE : PKOPPLPW

EURO: PL79 1240 1037 1978 0010 2552 6629  SWIFT CODE : PKOPPLPW

Ofiary przekazywane na Klasztor mogą być odliczane od dochodu. Warunkiem jest wpisanie w tytule przelewu: "darowizna na cele kultu religijnego".


PRACOWNIA:

W duchu ewangelicznego ubóstwa i oddania siebie podejmujemy różnego rodzaju prace. Szyjemy szkaplerze, robimy różańce, wykonujemy figurki, świece, kartki pocztowe. Pracujemy w samotności i milczeniu, a wykonywanym przez nas pracom towarzyszy troska o życie w obecności Bożej i modlitwa za tych, którzy będą korzystać z owocu naszej pracy.

--Niektóre nasze prace można obejrzeć tutaj--

 

Zakupienie naszych wyrobów jest możliwe za pośrednictwem Fundacji Karmel na Woli:

783-508-473

  

PROŚBA O WSPARCIE FINANSOWE DLA NASZEGO KLASZTORU

Chociaż staramy się pracować własnymi rękami na nasze utrzymanie, w ponad 80 % jesteśmy zależne od ofiar naszych Dobroczyńców. Bez Państwa życzliwej pomocy, nie byłybyśmy w stanie opłacić bieżących rachunków ani tym bardziej podjąć żadnego remontu Klasztoru. Za każdą pomoc płynącą z serc miłujących Boga - serdeczne "Bóg zapłać!". Za wsparcie materialne odwzajemniamy się naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach, a raz w miesiącu sprawowana jest za Was Msza święta w naszej Kaplicy.

Najbliższa Msza św. za naszych Dobroczyńców: 11 października, godz. 7.30.

 

Od marca b.r., po uzyskaniu wszelkich niezbędnych pozwoleń, rozpoczęłyśmy remont oficyny zachodniej Klasztoru. Jest to największa inwestycja finansowa, jaką podjęłyśmy do tej pory (łącznie ok. 980 000 zł), remontując nasz Klasztor.

W tej chwili trwa remont elewacji w 80 % sfinansowany przez Mazowieckiego Konserwatora Zabytków. W najbliższych tygodniach wymienimy okna oraz będziemy kontynuować prace ziemne i izolacyjne, niezbędne do zakończenia przed zimą.

Dzięki Państwa życzliwej pomocy oraz ogromnemu wsparciu finansowemu udzielonemu nam przez Ojców Benedyktynów z Francji mamy już środki na najbliższe etapy prac. Jednocześnie, pojawiło się maleńkie "światełko w tunelu", że ukończymy ten ogromny remont jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego. Kolejnym ważnym i niezwykle kosztownym etapem będzie wykonanie wewnętrznych instalacji w budynku, którego wnętrze jest na chwilę obecną w stanie surowym.  

Poniższy wykres przedstawia nasz aktualny stan finansowy i szacunkowe potrzeby do zakończenia remontu:

kolor czerwony - brakujące sumy

kolor zielony - uzbierane/zapłacone sumy

(aktualizacja danych: 16.10.2020 r.).

[No canvas support]>

Ponadto Państwa bieżące ofiary pomagają nam w opłaceniu rachunków, nadzoru nad remontem oficyny oraz niezbędnych bieżących napraw w domu.

 

--Więcej informacji o remontach Klasztoru oraz dokumentacja zdjęciowa w "Kąciku dla Dobroczyńców"--

W remoncie pomaga nam:

wielu ludzi dobrej woli oraz:

  Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków (dotacja na remont elewacji budynku)

Ojcowie Benedyktyni z Francji (sfinansowanie sumy brakującej do wymiany okien i drzwi, wymiany dachu oraz przygotowania uzupełniającej dokumentacji technicznej),

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (dofinansowanie wymiany dachu).