Drodzy Państwo!

Tutaj, w tym „kąciku” będziemy sukcesywnie informować o postępie prac remontowych i o tym, co jeszcze jest do zrobienia. Dzięki linkom mają też Państwo dostęp do informacji o przebiegu remontów już zakończonych. Zdjęcia różnych prac remontowych obejrzeć można również w naszej Galerii.

Nasz Klasztor to stary XIX-wieczny letni dworek. Składa się, oprócz głównej bryły, z szeregu przybudówek. Niestety, całość wymaga gruntownego remontu. W ostatnich latach wiele udało się nam już zrobić. Począwszy od 2010 roku wymieniłyśmy dachy nad całością budynku głównego i częścią oficyn; wyremontowałyśmy niektóre pomieszczenia; częściowo odnowiłyśmy elewację budynku oraz wymieniłyśmy większość okien. W roku 2016 udało się w znacznym stopniu zmodernizować instalację grzewczą i wodną oraz podpisać umowę z firmą Veolia na przyłączenie do miejskiej sieci grzewczej, co zostało sfinalizowane w styczniu 2017 roku. Te prace wykonane zostały dzięki Bożej Opatrzności, która posłużyła się Państwa dobrocią i hojnością. Pozwolą nam one na większą oszczędność w bieżącym funkcjonowaniu naszego domu, a także pomogą nam prowadzić codzienne życie w sposób bardziej zgodny z naszym powołaniem kontemplacyjnym w służbie Kościołowi.

Niestety, te gruntowne remonty to jeszcze nie wszystko, co jest do wykonania. O pracach podejmowanych na bieżąco oraz najbliższych planach remontowych będziemy się starały na bieżąco Państwa informować.

Jesteśmy Państwu bardzo wdzięczne za każdą pomoc, za każdą, nawet najmniejszą ofiarę. Zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was jest w trudnej sytuacji materialnej, a jednak dzielicie się z nami. Tym bardziej jest dla nas cenna ta pomoc. Wierzymy głęboko, że każdy czyn dobroci ma wartość nieskończoną i pozostaje na całą wieczność trwałym kapitałem ukrytym w Sercu Boga. Zapewniamy o modlitwie we wszystkich intencjach, jakie podajecie. Nie zawsze adresy są pełne i stąd nie zawsze możemy odpisać, ale docieramy do Was modlitwą i wdzięcznością. Niech Bóg wynagrodzi stokrotnie!

Wyszukaj na stronie