8 LISTOPADA 2018 R.:

- Postępują prace w pokojach gościnnych - w jadalni i kuchni jest już zrobiona elektryka i położona podłoga. Ponadto, zostały zamontowane drzwi w kuchni, będące granicą klauzury oraz krata z obudową w jadalni. W ten sposób w sytuacjach awaryjnych możemy już korzystać z nowej rozmówniczki:-):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Remont koła zostanie przełożony na początek stycznia 2019 r. Mimo zebranych środków, musimy poczekać aż wykonane zostaną prace stolarskie, które - ze względu na ich dużą złożoność - będą gotowe dopiero w II połowie grudnia lub na początku stycznia.

 

25 PAŹDZIERNIKA 2018 R.:

Ze względu na różne pilne zajęcia oraz przeziębienie w Klasztorze:-) przez dłuższy czas nie zdołałyśmy informować Państwa o postępie prac remontowych. Bardzo przepraszamy!

W ciągu ostatniego miesiąca udało się nam jednak postąpić w pracach oraz zbieraniu środków na nie:

- Wykończyłyśmy I piwnicę, do której prowadzą nowe schody oraz częściowo zebrałyśmy pieniądze na wymianę drzwi wejściowych, co spróbujemy jeszcze sfinalizować w tym roku, o ile pogoda będzie sprzyjać i zbierzemy resztę pieniędzy;

- Zamówiłyśmy elementy drewniane do koła i odłożyłyśmy sumę potrzebną na ich opłacenie. Teraz zbieramy pieniądze na prace murarskie i wykończeniowe w kole (na furcie). Spodziewamy się, że uda się wykonać te prace w II połowie listopada;

- Zgromadziłyśmy sumę potrzebną na opłacenie projektu wynajmowanych oficyn. Teraz czekamy na zakończenie prac projektowych i staramy się uzbierać 10 tys. zł na kosztorys remontu;

- Ostatnio ponowiłyśmy prace w pokojach gościnnych. W najbliższym czasie zostanie położona podłoga w pozostałych pomieszczeniach oraz zamontowana krata wraz z obudową w jadalni/rozmównicy. Staramy się też powoli zamawiać meble i sprzęty do jadalni i kuchni. Oto stan aktualny jadalni:

Całym sercem dziękujemy za Państwa wsparcie, które jest ważne zwłaszcza w okresie zimowym, gdy poza pracami remontowymi dochodzą znaczne koszty ogrzania Klasztoru.

Pamiętamy o Was wszystkich w modlitwie!

22 WRZEŚNIA 2018 R.:

- Udało się nam już prawie uzbierać sumę niezbędną do opłacenia projektu remontu wolnostojących oficyn. Brakuje nam jjuż jedynie ok. 3 tys. zł. Dziękujemy całym sercem za Państwa pomoc!

- Ostatnio okazało się, że w dalszej perspektywie stoją przed nami jeszcze nowe wyzwania remontowe... Wiedziałyśmy od dawna, że mury Klasztoru są w znaczącym stopniu zawilgocone i że w którymś momencie niezbędne będzie odkopanie fundamentów i ich właściwe zaizolowanie. Okazało się, że jeśli chodzi o mur od wschodniej strony Klasztoru powinnyśmy wykonać tę pracę możliwie jak najszybciej. Nasz budynek graniczy tam bowiem z sąsiednią posesją, na której prawdopodobnie w przyszłym roku zacznie się budowa. Wydaje się, że w pierwszej połowie przyszłego roku jest ostatnia chwila na odkopanie fundamentów z tamtej strony! Koszt takiej inwestycji będzie jednak sięgał prawdopodobnie kilkuset tysięcy złotych... Suma, która wydaje się nierealna do zgromadzenia...

25 SIERPNIA 2018 R.:

- Szafy wnękowe w pokojach św. Józefa i św. Teresy sa już gotowe. Dzięki życzliwości Stolarza zapłaciłyśmy jedynie 600 zł za materiały na ich wykonanie. Całym sercem dziękujemy!

- Mamy już wycenę prac stolarskich w "kole". Obudowa kraty, mała szufladka, podstawa pod figurę św. Józefa (stojącą na holu) połączona z bardzo dużą szufladą (obciążenie max. 50 kg, wielkość: 68 x 60 cm) do przekazywania wszelkich przedmiotów do klauzury oraz drewniane drzwi wejściowe do "kołowej" rozmówniczki będą kosztować ok. 8 000 zł. Nie mamy jeszcze wyceny prac murarskich. Zapewne całość prac (stolarka + przebudowa) można by szacować na ok. 15 000 zł.

 

14 SIERPNIA 2018 R.:

Najbliższe "priorytety remontowe":

- Remont pokoi gościnnych - ok. dwumiesięczna przerwa związana z innymi zobowiązaniami wykonawcy. W tym czasie będziemy się starały zebrać pieniądze na c.d. prac, zwłaszcza na prace stolarskie, których część zostanie wykonana być może w czasie tej dwumiesięcznej przerwy w pracach wykończeniowych. W najbliższą sobotę będzie prawdopodobnie gotowa jedna z szaf wnękowych do pokoi.

- Dziś odebrałyśmy I część projektu oficyn, za którą zapłaciłyśmy 6 150 zł. W najbliższym czasie przed nami do zapłaty 3690 zł za wytyczne PP (w międzyczasie nastąpiła zmiana ustaleń - zamiast ekspertyzy za niecałe 10 000 zł będą wykonane jedynie wytyczne za podaną przed chwilą niższą sumę), a przed końcem września prawdopodobnie zakończą się prace nad projektem i będziemy musiały zapłacić 17 220 zł (suma do zebrania której brakuje nam jeszcze ok. 10 000 zł, odliczając bieżące niezbędne koszty utrzymania Klasztoru). Jak najszybsze wykonanie projektu, a następnie wykonanie kosztorysu jest niezbędne, żebyśmy mogły starać się o dotacje na remont na przyszły rok.

- "Przymierzamy się" do remontu koła w najbliższych miesiącach. Jeśli Pan Bóg pozwoli i damy sobie radę finansowo, optymalnym terminem remontu byłaby pierwsza połowa października (albo nawet druga połowa września...). Ze względu na brak pieniędzy remont wykonamy prawdopodobnie w częściach: jesienią - przebudowa od strony zewnętrznej, żeby udogodnić osobm przychodzącym kontakt z nami, następnie - kiedyś... - restrukturyzacja od strony klauzury. Na razie, postaramy się o jak najszybsze wykonanie kosztorysów prac.

- Przed zimą i sezonem grzewczym ważna też będzie wymiana drzwi wejściowych na tzw. "podeście" (w pobliżu nowych schodów do piwnicy). Koszt to prawdopodobnie ok. 8 000 zł (drzwi + prace murarskie związane z restrukturyzacją wejścia).

- Przye

14 LIPCA 2018 R.:

Korytarz gościnny:  pozostaje już tylko malowanie ścian i położenie fugi w podłodze.
 

- Nadal czekamy na odbiór pierwszej części projektu remontu wolnostojących oficyn.

28 CZERWCA 2018 R.:

Pokój św. Teresy oddany do użytku:

A oto aktualny stan II części korytarza:

 

 

Jeśli chodzi natomiast o prace nad projektem remontu wolnostojących oficyn, nadal czekamy na zakończenie ich pierwszej części. Na szczęście, udało nam się zgromadzić brakującą sumę do ich opłacenia. Całym sercem dziękujemy za Państwa wsparcie!

 

23 CZERWCA 2018 R.:

- Pokój św. Teresy od Dzieciątka Jezus - zostanie oddany do użytku już na początku najbliższego tygodnia - wkrótce zdjęcia gotowego pokoju. (Do definitywnego wykończenia trzech pokoi brakuje nam jeszcze: szaf wnękowych w pokojach św. Józefa i św. Teresy oraz drzwi do łazienki w pokoju św. Teresy - braki te uzupełnimy później).

- Mamy już gotowy i zatwierdzony projekt budowlany instalacji odgromowej. Udało nam się też go opłacić (2 200 zł brutto).

- W tym tygodniu prawdopodobnie zakończą się prace nad I częścią projektu remontu wolnostojących oficyn. Do zapłaty: 16 000 zł brutto, z czego brakuje nam jeszcze 7 500 zł.

Dziękujemy za Państwa pomoc w naszych pracach remontowych i zapewniamy o modlitwie!

13 CZERWCA 2018 R.:

Aktualny stan prac remontowych:

1. Gościnna część domu:

- pokój św. Józefa został dziś oddany do użytku:

- pokój św. Stanisława Kostki, który w związku z remontem "przemianowałyśmy" na bardziej "karmelitańsko brzmiący" pokój św. Teresy od Dzieciątka Jezus - prawdopodobnie zostanie wykończony przed końcem miesiąca. Dziś zakończyły się prace w łazience. Oto aktualny stan pokoju:

2. Projekt instalacji odgromowej - jest już gotowy. Zapłaciłyśmy na razie 1 000 zł; do zapłaty zostaje: 1 200 zł.

3. Projekt remontu wolnostojących oficyn - w najbliższym tygodniu będziemy musiały zapłacić za jego I część 15 980 zł - suma, której jeszcze nie udało nam się zgromadzić...

30 MAJA 2018 R.:

Oto aktualny stan prac w pokojach gościnnych - łazienka w pokoju św. Stanisława:

W najbliższym czasie będzie też gotowa ekspertyza przeciwpożarowa i I część projektu remontu generalnego wolnostojących oficyn. Do zapłaty: 9840 zł + 6140 zł.

25 MAJA 2018 R.:

Korzystamy już z nowych schodów do piwnicy. Dziękujemy za wsparcie wszystkim naszym Dobroczyńcom! Prace wykończeniowe (malowanie, uzupełnienie gresu na podłodze itp.) będziemy wykonywać stopniowo i na bieżąco ilustrować zdjęciami. Oto ich stan na dzień dzisiejszy: 

Postepują  też prace w pokojach gościnnych. Poniższe zdjęcia ilustrują: stan pokoju św. Józefa; obróbkę nowych drzwi wejściowych; stan łazienki w pokoju św. Stanisława Kostki:

 

18 MAJA 2018 R.:

Malowanie schodów:

W przyszłym tygodniu - ostatnie prace wykończeniowe.

 

17 MAJA 2018 R.:

Montaż schodów:

Likwidacja otworu w kuchni po dawnych schodach:

Obróbka schodów w piwnicy:

16 MAJA 2018 R.:

Montaż schodów:

Likwidacja otworu po dawnych schodach w kuchni:

 

15 MAJA 2018 R.:

Dzisiejszy stan prac nad montażem schodów do piwnicy - nowa poręcz:

12 MAJA 2018 R.:

A oto aktualny stan prac w pokojach gościnnych - pokój św. Józefa:

11 MAJA 2018 R.:

Prace nad montażem schodów były jednak dzisiaj kontynuowane:

10 MAJA 2018 R.:

Oto aktualny stan prac:

Ciąg dalszy montażu w przyszłym tygodniu.

9 MAJA 2018 R.:

Dziś rozpoczęły się prace nad montażem nowych schodów. Jeszcze raz dziękujemy Państwu za pomoc w sfinansowaniu tych prac! Oto ich aktualny stan:

 

5 MAJA 2018 R.:

Do zapłacenia za wykonanie nowych schodów brakuje nam już tylko niecałego tysiąca złotych (choć suma ta pewnie jeszcze trochę wzrośnie, bo w najbliższym tygodniu musimy też popłacić bieżące rachunki za utrzymanie domu). Całym sercem dziękujemy wszystkim naszym Dobroczyńcom! 7 maja o godz. 7.45 w naszej Kaplicy zostanie odprawiona Msza św. w Waszej intencji.

Nadal czekamy na wykonanie montażu schodów. O postępie prac będziemy na bieżąco informować.

28 KWIETNIA 2018 R.:

1) SCHODY DO PIWNICY:

W tym tygodniu zakończyły się prace nad wykonaniem OTWORU na nowe schody. Od przyszłego tygodnia zacznie się prawdopodobnie montaż schodów. Poniżej znajdą Państwo zdjęcia ilustrujące prace z zeszłego tygodnia. Do ich pełnego opłacenia brakuje nam w tym momencie  6 147,80 zł. Będziemy wdzięczne za każde, choćby symboliczne, wsparcie, za które odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą.

28.04.2018 r.:

25.04.2018 r.:

24.04.2018 r.:

23.04.2018 r.:

2) REMONT CZĘŚCI GOŚCINNEJ:

Poniższe zdjęcia ilustrują aktualny stan prac w pokoju św. Józef oraz na korytarzu. Ponadto, w ostatni piątek zamontowane zostały nowe drzwi wejściowe:

 

21 KWIETNIA 2018 R.:

Trwają już prace nad wykonaniem schodów do piwnicy. Do ich pełnego sfinansowania brakuje nam jeszcze 7 533,50 zł. Oto zdjęcia przedstawiające stan prac:

21.04.2018 r.:

19.04.2018 r.:

18.04.2018 r.:

17 KWIETNIA 2018 R.:

Ze względu na postępujące (i na bieżąco opłacone) prace w pokojach gościnnych jutro rozpoczniemy prace nad inną inwestycją: wykonaniem nowych schodów do piwnicy. O tym remoncie mogą Państwo przeczytać w osobnym artykule. Dziękujemy za Państwa wsparcie i zapewniamy o naszej modlitwie!

11 KWIETNIA 2018 R.:

 Pokój św. Rodzina poświęcony i oddany do użytku:

Kolejny etap prac:

- wykończenie I części korytarza (dogodny dostęp do pokojów św. Rodzina i św. Józef);

- wykończenie i oddanie do użytku pokoju św. Józef.

5 KWIETNIA 2018 R.:

W pokoju św. Rodzina trwają już ostatnie prace wykończeniowe:

23 MARCA 2018 R.:

W ostatnich dniach w łazience w pokoju św. Rodzina zostały podłączone instalacje i zamontowana armatura łazienkowa. Wkrótce pokój zostanie wykończony i oddany do użytku:

 

7 MARCA 2018 R.:

W ostatni poniedziałek (5 marca) została wykonana planowana wylewka:

Łącznie za prace związane z izolacją zapłaciłyśmy niecałe 9 700 zł.

A oto stan pokoju św. Józef z soboty, 3 marca (trwa wyrównywanie ścian):

 

2 MARCA 2018 R.:

W tym tygodniu rozpoczęły się prace nad wykonaniem izolacji poziomej w pomieszczeniach bez podpiwniczenia. Poniżej, a także w naszej Galerii zdjęć, można obejrzeć zdjęcia z prac. W poniedziałek (5 marca), jeśli nie będzie zbyt dużego mrozu, zostanie wykonana wylewka. Koszt prac okazał się troszkę niższy niż przewidywałyśmy. Już uiściłyśmy niecałe 3 000 zł, głównie za materiały. Do zapłacenia pozostaje nam jeszcze ok. 5 888 zł. 

A oto stan aktualny pokoju św. Rodzina:

20 LUTEGO 2018 R.:

W zeszłym tygodniu udało się nam zamówić deskę na podłogi w pokojach oraz gres na podłogi na korytarzach, w kuchni i w jadalni (koszt: 7131,03 zł - zapłacone), a także drzwi i ościeżnice do prawie wszystkich pomieszczeń (koszt: 3567,60 zł - zapłacone). Teraz będziemy się starały uzbierać min. 10 000 zł na wykonanie izolacji poziomej w pomieszczeniach, które nie mają podpiwniczenia. W dalszej perspektywie (za ok. 4 miesiące) będzie też potrzebna suma 23 400 zł na opłacenie projektu kapitalnego remontu wolnostojących oficyn przyklasztornych.

Mamy nadzieję, że z pomocą Bożą, posługującą się hojnymi, ludzkimi sercami, będziemy mogły kontynuować te niezbędne remonty.

A oto stan aktualny pokoju św. Rodzina:

 

Do jego wykończenia brakuje już tylko położenia gładzi i pomalowania ścian, położenia kafelków w łazienkach oraz podłogi w pokoju i zamontowania drzwi. Jako że zamówione drzwi będą gotowe na początku kwietnia, mamy nadzieję, że wtedy będziemy się już mogły podzielić radością z wykończenia pierwszego (a jak Pan Bóg pozwoli pierwszych dwóch) pokoi gościnnych.

    

14 LUTEGO 2018 R.:

* Jak wspominałyśmy w poprzednich wiadomościach, kolejnym wyzwaniem, które staje przed nami w związku z remontem pokoi gościnnych, będzie wykonanie izolacji poziomej pod mniej więcej połową przestrzeni gościnnej (kuchnia, jadalnia, 1 pokój, część korytarza), gdzie takiej izolacji nie ma w nawet najmniejszym stopniu. Niezbędne będzie skucie betonu do głębokości 45 cm i wykonanie całej izolacji od podstaw. Będzie się to wiązało ze zwiększonymi kosztami, których jeszcze nie znamy. W ciągu tygodnia prawdopodobnie uda się nam skonsultować ten etap prac z wykonawcami izolacji. Gdy będziemy już miały wycenę, podamy szacunkowy koszt.

* Będziemy się starały w najbliższym czasie o wykończenie 2 pokoi gościnnych z łazienkami, tak aby część przestrzeni gościnnej była już dostępna dla rekolektantów i gości Klasztoru. W związku z tym drugim pilnym wydatkiem będzie zakup podłóg do 3 pokoi, gresu na korytarze oraz drzwi do pokoi i łazienek. Łączny koszt to ok. 10 000 -12 000 zł. Udało już się nam zdobyć tę sumę. Jeszcze w tym tygodniu postaramy się złożyć zamówienia.

* Oto zdjęcia przedstawiające aktualny stan prac remontowych:

Pokój św. Józefa (zdj. wykonane 9 lutego):

Korytarze (zdj. wykonane 9 lutego):

Pokój św. Rodzina (zdj. wykonane 14 lutego):

Całym sercem dziękujemy za Państwa wielkoduszną pomoc w naszych remontach! 

31 STYCZNIA 2018 R.:

* Dzięki Państwa pomocy udało nam się opłacić do końca podłączenie wewnętrznej instalacji wodnej. Koszt reszty przedsięwzięcia wyniósł ostatecznie 2 722 zł, czyli dużo mniej niż się spodziewałyśmy. Bóg zapłać za wsparcie!

* Aktualny stan prac:

- Łazienki gościnne - do wykonania zostało już tylko: zakup i wstawienie drzwi; położenie kafelków; założenie i podłączenie armatury łazienkowej;

- Korytarz - obecnie trwają prace nad wykonaniem podwieszanych sufitów:

- Jadalnia i kuchnia gościnna - przygotowania pod wykonanie izolacji poziomej (niezbędne będzie głębsze skucie podłóg).

19 STYCZNIA 2018 R.:

Podłączenie instalacji wodno-kanalizacyjnej do jadalni i kuchni zostało wykonane:

- Na korytarzach rozpoczęto przygotowywanie stelaży na podwieszane sufity:

18 STYCZNIA 2018 R.:

- Remont pokoi gościnnych: podłączanie wewnętrznej instalacji wodno-kanalizacyjnej dla jadalni i kuchni:

Za prace wykonane w jadalni i kuchni będziemy musiały zapłacić w najbliższym czasie ok. 5 000 zł, które staramy się teraz uzbierać.

- Dziś opłaciłyśmy też wykonanie nowych planów geodezyjnych Klasztoru. Koszt: 4 350 zł.

17 STYCZNIA 2018 R.:

- Dziś rozpoczęliśmy bardziej intensywne prace w jadalni i kuchni gościnnej. Zostały wybite nowe drzwi oraz w dużej części zbite stare podłogi. Jutro zostanie wykonana wewnętrzna instalacja wodno-kanalizacyjna dla jadalni i kuchni. Oto zdjęcia ilustrujące stan prac:

- C.d. prac na korytarzach w części gościnnej:

- C.d. prac w pokoju św. Józef:

15 STYCZNIA 2018 R.:

Oto aktualny stan prac w części gościnnej:

- Jak mogą Państwo zobaczyć na zdjęciach dzisiejszych i z 9 stycznia, łazienki gościnne są już w dużej mierze wykonane (przyłącza wodne i kanalizacyjne, elektryka, wentylacja, wylewki, sufity podwieszane). Pozostaje jeszcze położenie płytek oraz instalacja armatury łazienkowej.

Pokój św. Józef:

- Udało się również skuć podłogę w jadalni gościnnej. C.d. prac w jadalni i kuchni gościnnej od jutra.

- Ponadto, na korytarzach w części gościnnej zdjęte zostały dawne kafelki:

9 STYCZNIA 2018 R.:

Oto zdjęcia ilustrujące aktualny stan prac w pokojach gościnnych:

Pokój św. Rodzina:

Pokój św. Stanisław Kostka:

29 GRUDNIA 2017 R.:

Zdjęcia ilustrujące wymianę okien:

Nowe okna:

Więcej zdjęć w naszej Galerii...

Dzięki Państwa pomocy mogłyśmy wczoraj zapłacić 6 000 zł za trzy okna wraz z ich montażem oraz demontażem starych okien. Serdeczne Bóg zapłać!

A oto zdjęcia przedstawiające aktualny stan pozostałych prac w pokojach gościnnych:

-w pokoju "św. Rodzina":

- w pokoju "św. Stanisław Kostka":

28 GRUDNIA 2017 R.:

Dzięki Państwa pomocy wczoraj udało nam się opłacić trzecią fakturę (3 240 zł), a także zgromadzić sumę potrzebną na oplacenie nowych okien do trzech pokoi (ok. 4 500 zł). Całym sercem dziękujemy za to ogromne wsparcie!

Dziś, w pokojach gościnnych zostaną wstawione nowe okna. Wkrótce zamieścimy zdjęcia.

21 GRUDNIA 2017 R.:

Dzięki Państwa przedświątecznej pomocy udało nam się już opłacić dwie faktury (za ok. 11 500 zł i za 540 zł). Obecnie staramy się zgromadzić sumę 3240 zł na opłacenie reszty wykonanych prac. Ponad wczoraj dowiedziałyśmy się, że tuż po Świętach będą gotowe okna do trzecg pokoi gościnnych za sumę 4 500 zł, którą też staramy się teraz zebrać. Serdecznie dziękujemy za Państwa pomoc i zapewniamy o naszej modlitwie!

20 GRUDNIA 2017 R.:

Otrzymałyśmy fakturę za wykonanie zilustrowanych poniżej prac (instalacja wodno-kanalizacyjna, izolacja piankowa 1 łazienki, rozpoczęty montaż armatury łazienkowej - wraz z zakupem materiałów). Ich koszt to łącznie 15 272,62 zł. Do zgromadzenia tej sumy brakuje nam jeszcze ok. 5 tys. zł (nie biorąc pod uwagę bieżących kosztów utrzymania Klasztoru, na które może nam zbraknąć pieniędzy...). Będziemy wdzięczne za każdą pomoc! Niech Bóg wynagrodzi stokrotnie!

19 GRUDNIA 2017 R.:

Oto zdjęcia prac wykonanych w ostatnim tygodniu:

Pokój "św. Józef":
14 grudnia 2017 r.:

15 grudnia 2017 r.:

 

 

Pokój "św. Rodzina":

15 grudnia 2017 r.:

15 grudnia 2017 r.:

Pokój "św. Stanisław Kostka":

15 grudnia 2017 r.:

13 GRUDNIA 2017 R.:

 Trwają prace nad wykonaniem podłączeń instalacji w gościnnej części domu. Będą one kosztowały ok. 10 tys. zł, które powinnyśmy uiścić do końca tego miesiąca. Wkrótce zamieścimy zdjęcia prac...

8 GRUDNIA 2017 R.:

Oto zdjęcia prac remontowych w poszczególnych pokojach. Więcej zdjęć można obejrzeć w naszej Galerii.

Pokój "św. Józef":

17.11.2017 r.:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21.11.2017 r.:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

06.12.2017 r.:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokój "św. Rodzina":

06.12.2017 r.:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokój "św. Stanisław Kostka":

06.12.2017 r.:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 GRUDNIA 2017 R.:

Drodzy Państwo!

Trwają prace remontowe w pokojach gościnnych. W przyszłym tygodniu prawdopodobnie zostaną podłączone instalacje w 3 łazienkach i kuchni gościnnej. Nie znamy jeszcze ceny tych prac.

Ponadto, odnośnie kosztów, w poprzednim komunikacie popełniłyśmy błąd. Remont pokoju "św. Rodziny" będzie kosztował ok. 6 411 zł (koszt prac bez materiałów, podłączeń i izolacji piankowej); natomiast suma 7 066 zł dotyczy tego samego zakresu prac w pokoju "św. Stanisław Kostka".

Zamówiłyśmy też już nowe okna do 3 pokoi. 

25 LISTOPADA 2017 R.:

Drodzy Państwo!

- Dzięki Państwa pomocy udało nam się opłacić pierwsze prace związane z remontem pokoi gościnnych (2 000 zł - wyburzenie dawnych łazienek; ok. 5 000 zł - zakup materiałów remontowych; 1 000 zł - zaliczka na wykonanie prac) oraz rozpocząć prace. Aktualnie, we wszystkich trzech pokojach gościnnych stawiane są ścianki działowe pod nowe łazienki.

- Mamy już częściową wycenę prac dla II pokoju gościnnego ("św. Rodzina"). Koszt wykonania prac to 7 066 zł; materiały nie zostały wycenione, gdyż będziemy częściowo korzystać z materiałów już zakupionych pod remont I pokoju. Ponadto, w łazience będziemy chciały zrobić izolację piankową w celu wygłuszenia i ocieplenia pomieszczenia. Jej koszt to 1 000 zł. Nadal nie znamy ceny samych podłączeń do łazienki.

Ponadto, w toku pierwszych prac zmieniła się koncepcja całości:

- będziemy wykonywać prace we wszytkich trzech pokojach gościnnych równolegle. W związku z tym do dyspozycji Rekolektantów pozostanie tylko jeden pokój z łazienką. Za utrudnienia przepraszamy!

- postanowiłyśmy też przygotować dla naszych gości jadalnię i kuchnię. Od strony klauzury jadalnia będzie połączona z małą rozmównicą. Pozwoli to odnowić w całości gościnną część domu, a okazało się dużo mniej skomplikowane technicznie niż przewidywałyśmy. Wystarczy zagospodarować w nowy sposób (wybić drzwi w innych miejscach i odnowić) oraz wyposażyć 2 pomieszczenia, którymi dysponujemy w części gościnnej.

Wkrótce załączymy zdjęcia wykonywanych prac. 

13 LISTOPADA 2017 R.: 

Drodzy Państwo! 

Mamy już wycenę prac dla I pokoju gościnnego: pokoju "św. Józefa" (stworzenie łazienki, malowanie pokoju, elektryka, wymiana drzwi...). Zakup materiałów będzie kosztował ok. 6 904 zł, a robocizna - 7 984 zł. Nie znamy dokładnej ceny wykonania nowych podłączeń do łazienki. Ponadto, chciałybyśmy od razu zamówić nowe okna do wszystkich trzech pokoi. Ich koszt to ok. 4 500 zł. Będziemy wdzięczne za wszelką pomoc!

9 LISTOPADA 2017 R.:

Drodzy Państwo!

Dokładniejszy ogląd pomieszczeń wykorzystywanych do tej pory jako łazienki gościnne wykazał, że są zbyt małe, by  mogły dobrze spełniać swoją funkcję. Zaproponowano nam więc nowe zagospodarowanie przestrzeni w pokojach gościnnych, tak, żeby każdy z trzech pokoi miał swoją niezależną łazienkę. W pierwszym etapie prac (8-9.11.2017 r.) dawne łazienki zostały rozebrane i w ten sposób powiększony został najmniejszy z pokoi. Poniżej można zobaczyć zdjęcia:

Ciąg dalszy prac będziemy prowadzić progresywnie, po jednym pokoju. Zaczniemy od stworzenia - w nowym umiejscowieniu - łazienki we wspomnianym przed chwilą pokoju "św. Józefa". Pierwszym krokiem będzie zbudowanie nowych ścian działowych i wylewka. Czekamy na wycenę tych prac.

Równocześnie, w miarę możliwości finansowych, będziemy się starały o sukcesywne wyremontowanie samych pokoi gościnnych. Niezbędna jest zwłaszcza - wspominana już - wymiana okien.

Mimo podjętych prac, dwa pokoje gościnne (a ponadto jeden pokój z łazienką wyremontowany już dawniej) są cały czas dostępne dla naszych Rekolektantów. Prace będziemy się starały zorganizować w taki sposób, by cały czas była możliwość odbywania dni skupienia w naszym Klasztorze.

 

7 LISTOPADA 2017 R.:

Drodzy Państwo!

Jutro rozpoczniemy I etap remontu łazienek gościnnych (modernizacja instalacji).

Mimo naszych wcześniejszych zapowiedzi, prace te nie zostały ostatecznie wycenione przed ich rozpoczęciem, gdyż okazało się to niemożliwe (dopiero po rozkuciu ścian okaże się, jak najlepiej zmodernizować instalacje). Będziemy Państwa na bieżaco informować o kosztach remontu, a także o postępie prac, załączając również zdjęcia.

 

28 PAŹDZIERNIKA 2017 R.:

Drodzy Państwo!

1. Rozpoczął się sezon grzewczy. W związku z tym część Państwa ofiar przeznaczana jest na ogrzewanie Klasztoru, którego koszty - w związku z rozległością budynku - są znaczne.

2. Mamy już wycenę wykonania projektu wielobranżowego kapitalnego remontu wolnostojących oficyn przyklasztornych. Projekt (łącznie z ustaleniami z konserwatorem zabytków i ustaleniami w innych branżach) będzie kosztował 19 000 zł netto (23 400 zł brutto). Teraz będziemy się starały zgromadzić tę sumę... Z góry dziękujemy za wszelką pomoc!

 

9 PAŹDZIERNIKA 2017 R.:

Drodzy Państwo!

Dziękując za ofiary na rzecz naszego Klasztoru, chcemy podzielić się aktualnym stanem remontów i wykorzystaniem funduszy pochodzących od Państwa:

1.       Renowacja wolnostojących oficyn przyklasztornych pod wynajem: Mamy już ekspertyzę stanu technicznego tych pomieszczeń (koszt: 16 605 zł - opłacone). Wszystkie wymagają generalnego, wielostronnego remontu. Aktualnie musimy dokonać ustaleń dotyczących prac u konserwatora zabytków. Następnym krokiem będzie wykonanie projektu wielobranżowego. O kosztach tych kolejnych etapów inwestycji będziemy na bieżąco informować.  

2.       Instalacja odgromowa:Od generalnego remontu dachów kilka lat temu nie mamy założonej instalacji odgromowej nad budynkiem. Jakiś czas temu udało się nam wykonać i opłacić projekt inwestycji (koszt: 4 800 zł), a w ostatnich dniach otrzymałyśmy kosztorys przedsięwzięcia. Za wykonanie szczegółowego kosztorysu zapłaciłyśmy 2 500 zł. Natomiast wykonanie instalacji odgromowej wycenione zostało na 63 264, 99 zł (suma według uśrednionych cen).

Jeśli chodzi o te dwie ogromne inwestycje, będziemy się starały o przynajmniej częściowe sfinansowanie ich z różnych fundacji.

3.       Modernizacja łazienek gościnnych:W najbliższych tygodniu otrzymamy prawdopodobnie szacunkową wycenę podłączenia instalacji w łazienkach. Natomiast położenie kafelków i inne prace wykończeniowe kosztować będą 3 800 zł dla jednej łazienki i 3 500 złotych dla drugiej (bez materiałów).

4.       Modernizacja koła:Poprosiłyśmy o wykonanie projektu. Aktualnie czekamy na gotowy projekt i wtedy będziemy prosić wykonawcę o podanie przybliżonych kosztów inwestycji.

5.       Instalacja kanalizacyjna i burzowa: mimo zapowiedzi, nie jesteśmy jeszcze w stanie podać szacunkowych kosztów inwestycji. Czekamy na pomiary geodezyjne w naszym Klasztorze, które są niezbędne, by fachowcy mogli wypowiedzieć się konkretnie na temat kształtu i ceny prac.

6.       W związku z pierwszą jesienną grypą, zaczęłyśmy też w naszym Klasztorze sezon grzewczy. Koszty ogrzewania Klasztoru , podobnie jak inne większe bieżące rachunki(woda, światło itp.) jesteśmy w stanie pokryć jedynie dzięki Państwa pomocy.

Po raz kolejny dziękujemy i zapewniamy o naszej nieustannej modlitwie!

 

7 SIERPNIA 2017 R.:

Drodzy Państwo!

Podjęłyśmy kolejne drobne kroczki mające na celu doraźne zaradzenie trudnościom związanym z instalacją kanalizacyjną:

1. Skorygowałyśmy błędne podłączenie odpływów deszczówki (do tej pory woda z rynien spływała do instalacji kanalizacyjnej, co powodowało jej przepełnienie w czasie gwałtownych ulew). Niestety, byłyśmy w stanie zrobić to jedynie w najprostszy możliwy sposób - pozwalając, by woda deszczówkowa spływała bezpośrednio na ziemię - zdjęcia poniżej. Budowa odpowiedniej instalacji jest na razie poza naszym zasięgiem finansowym.

2. Udało nam się usunąć błędy w wykonaniu samych studzienek kanalizacyjnych (koszt: 3200 złotych; poniżej zdjęcie w czasie prac). Przy okazji, okazało się, że główny kanał odprowadzający ścieki z naszego budynku do kanalizacji miejskiej, położony na głębokości ok. 4 metrów, jest zarwany. Na razie spełnia swoją funkcję, ale w perspektywie następnych kilku lat może to oznaczać dla nas konieczność podjęcia kolejnej poważnej inwestycji.

Po raz kolejny dziękujemy za pomoc i zapewniamy o naszej modlitwie!  

 

3 LIPCA 2017 R.:

Drodzy Państwo!

Prace nad ekspertyzą stanu pomieszczeń przyklasztornych dobiegają końca.

Jednocześnie, pojawiły się przed nami nowe, naglące trudności. Ostatnie burze i nawałnice pokazały, że nasza instalacja kanalizacyjna, w dużej części nigdy nie remontowana, nie spełnia swojego zadania. Podczas silnych ulew kilkakrotnie doszło do zalania naszych piwnic i łazienek w pokojach gościnnych. Problem udało się częściowo rozwiązać poprzez założenie zaworów burzowych w kanałach, by uniknąć cofania się wody z kanalizacji miejskiej. Jednak, w ocenie fachowców, patrząc bardziej długofalowo, niezbędna będzie modernizacja instalacji. Poprosiłyśmy o wykonanie wyceny tych prac i wkrótce poinformujemy Państwa o konkretnej sumie, którą będziemy się starały zgromadzić. Wstępnie mówiono nam, że cała inwestycja może wiązać się z kosztem kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Niestety, w budynku jak nasz – starym, odbudowanym po wojnie nikłymi środkami, jakie były wtedy dostępne – ciągle ujawniają się nowe obszary wymagające szybkiej interwencji remontowej. Dlatego jesteśmy bardzo Państwu wdzięczne za każdą, choćby najmniejszą pomoc, zwłaszcza, że fundusze, którymi dysponujemy wystarczają w tym momencie jedynie na pokrycie bieżących kosztów utrzymania Klasztoru. Nie zapominamy o Państwu w naszej wiernej modlitwie!

 

9 CZERWCA 2017 R.:

Drodzy Państwo!

Poniżej zamieściłyśmy zdjęcia prac wykończeniowych związanych z izolacją dachów. Jeszcze raz dziękujemy Państwu, dzięki którym mogłyśmy zakończyć tę ważną dla nas inwestycję! Pamiętamy o Was wszystkich w naszej wdzięcznej modlitwie.

Aktualnie wykonywana jest ekpertyza stanu technicznego pomieszczeń przyklasztornych. Do jej opłacenia brakuje nam jeszcze ok. 3 tys. złotych. Na razie nie będziemy też podejmować żadnych nowych prac, gdyż te dotychczas wykonane wyczerpały wszystkie nasze zasoby finansowe.

 

11 MAJA 2017 R.:

Drodzy Państwo!

Od dwóch dni kontynuujemy prace nad izolacją dachów. Prawdopodobnie uda się je zakończyć w bieżącym tygodniu. W Kroniczce fotograficznej poniżej oraz w naszej Galerii można już obejrzeć zdjęcia, a Państwu całym sercem dziękujemy za pomoc, bez której nie udałoby się podjąć tej inwestycji.

W zeszłym tygodniu podpisałyśmy też umowę na wykonanie ekspertyzy stanu technicznego wolnostojących pomieszczeń przyklasztornych, które wynajmujemy. Mogłyśmy podjąć ten krok dzięki znaczącej – choć niepokrywającej całej sumy przedsięwzięcia – pomocy francuskiej organizacji Résiac Bon Secours, założonej przez pomagających od wielu lat Karmelom w Europie Wschodniej państwu Jacques’owi i Andrée Kayser. Dziękujemy naszym francuskim Przyjaciołom oraz wszystkim Państwu, którzy przyczyniacie się do uzupełnienia brakującej sumy!

 

30 MARCA 2017 R.:

Drodzy Państwo!

Poniżej, w kroniczce fotograficznej, można już obejrzeć zdjęcia nowej stacji zmiękczania wody oraz izolacji piankowej w części budynku. W najbliższym tygodniu rozpoczniemy prace nad ociepleniem reszty dachów, które będziemy na bieżąco ilustrować zdjęciami. Dziękujemy za Państwa wsparcie w tych pracach!

Jeśli chodzi o ciąg dalszy prac, zdecydowałyśmy się podjąć pierwsze kroki zmierzające do gruntownego remontu wolnostojących oficyn przyklasztornych. Pomieszczenia te częściowo wynajmujemy, co jest jednym ze źródeł utrzymania naszego Klasztoru, jednak ich pogarszający się stan techniczny może w ciągu kilku lat uniemożliwić ich dalszą eksploatację. Oto zdjęcia tych pomieszczeń:

marzec 2017 r.marzec 2017 r.

marzec 2017 r.marzec 2017 r.

marzec 2017 r.marzec 2017 r.

marzec 2017 r.

Prace będą bardzo wymagające i kosztowne. Projekt ten będzie więc na pewno długofalowy, być może "przeplatany" innymi, mniejszymi pracami remontowymi wewnątrz budynku Klasztoru (łazienki gościnne, koło). Na razie, będziemy musiały wykonać kosztowną ekspertyzę stanu technicznego tych zabudowań (ok. 16 tys. złotych). Jest ona niezbędna, by podjąć u konserwatora zabytków starania o pozwolenie na remont. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy będziemy mogły kontynuować te prace. Będzie to zależało od naszych możliwości finansowych i technicznych.

Już teraz dziękujemy za każdą, choćby najmniejszą pomoc i zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie!

 

17 MARCA 2017 R.:

Drodzy Państwo!

Od kilku dni rozpoczęłyśmy prace nad ociepleniem dachów.

marzec 2016 r.

Mogłyśmy podjąć ten remont dzięki Państwa pomocy i wsparciu, za które z całego serca dziękujemy, obiecując naszą pamięć w modlitwie! Inwestycja jest dla nas bardzo istotna, gdyż pozwoli nam zminimalizować utraty ciepła i ograniczyć koszty użytkowania zmodernizowanej w zeszłym roku instalacji grzewczej, które w budynku tak rozległym jak nasz są, niestety, znaczące.

Na razie podpisałyśmy umowę na położenie izolacji piankowej nad główną bryłą budynku i częścią oficyn (z pokojami gościnnymi). Mamy jednak nadzieję, że w niedługim czasie będziemy mogły docieplić również resztę budynku.

Drugą, finansowo mniej kosztowną inwestycją, którą podjęłyśmy, jest zakup i zamontowanie stacji uzdatniania (zmiękczania) wody. Głównym jej celem jest poprawa jakości wody krążącej w obiegu instalacji grzewczej tak, aby nowe kaloryfery i rury mogły nam służyć przez długie lata.

Poniżej mogą Państwo obejrzeć zdjęcia ilustrujące aktualny postęp prac. Ufamy, że z pomocą Bożą uda nam się je sfinalizować.

Jeśli Opatrzność Boża pozwoli, w dalszej perspektywie chciałybyśmy zmodernizować pokoje gościnne, a zwłaszcza odnowić łazienki gościnne, które są w bardzo kiepskim stanie. Stało się to kolejnym priorytetem, gdyż w ostatnim czasie coraz więcej osób prosi o możliwość spędzenia w naszym Klasztorze dni skupienia czy czasu osobistych rekolekcji. Cieszymy się, że wzrasta wśród ludzi pragnienie modlitwy w samotności i pogłębienia osobistego życia duchowego, ale chciałybyśmy, aby nasi rekolektanci mogli przeżyć ten czas samotności z Bogiem w godnych warunkach.

marzec 2017 r.marzec 2017 r.marzec 2017 r.

W dalszej kolejności istotną byłaby modernizacja koła (pomieszczenia „pierwszego kontaktu” między nami a osobami przychodzącymi na furtę klasztoru) tak, aby było bardziej przyjazne dla naszych gości, a nam umożliwiało lepszy kontakt z nimi.

marzec 2017 r.marzec 2017 r.

W bardzo złym stanie są ponadto wolnostojące oficyny przyklasztorne.

marzec 2017r.marzec 2017 r.

Nadal pozostaje też aktualna potrzeba wymiany reszty okien w budynkach Klasztoru.

grudzień 2014r.grudzień 2014r.

grudzień 2014 r.grudzień 2014 r.

grudzień 2014 r.grudzień 2014 r.

grudzień 2014 r.grudzień 2014 r.

Plany te przekraczają, oczywiście, w bardzo znaczący sposób nasze możliwości finansowe. Zrobimy tyle, na ile Pan Bóg pozwoli. A już teraz dziękujemy za każdą, choćby najmniejszą Państwa pomoc, za którą kryje się tyle dobroci i miłości! O naszych Dobroczyńcach pamiętamy w codziennych modlitwach wspólnotowych, a raz w miesiącu w naszej Kaplicy sprawowana jest Msza święta we wszystkich Waszych intencjach.

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Wyszukaj na stronie