Koło ("furta") jest to pomieszczenie "pierwszego kontaktu", gdzie zgłaszają się osoby przychodzące do Klasztoru. Dotychczas jest to małe, ciemne pomieszczenie, umiejscowione tak, że trudno jest je nawet znaleźć (zdjęcia poniżej - nie ilustrują do końca naszych codziennych trudności "komunikacyjnych"). Chciałybyśmy tak je przebudować, żeby ułatwić kontakt z nami. Docelowo, chodziłoby więc o zainstalowanie kraty i szuflady w ścianie przeciwległej do wejścia do Klasztoru i restrukturyzację pomieszczeń koła od strony klauzury (przeróbki murarskie). 

 

Koszt całości: ok. 20 tys. zł (?), w tym: 8 tys. zł - prace stolarskie.

 

25.10.2018 r. - Prace stolarskie będą ostatecznie gotowe w II połowie listopada. W międzyczasie udało nam się zebrać 8 000 zł na ich opłacenie; teraz staramy się zgromadzić sumę potrzebną na przeróbki murarskie i prace wykończeniowe. Ufamy, że przed Adwentem "furta" będzie już miała nowy kształt.

10.09.2018 r. - Wiemy już, że prace stolarskie będą gotowe w II połowie października.

25.08.2018 r. - Mamy już wycenę prac stolarskich. Obudowa kraty, mała szufladka do przekazywania drobnych rzeczy, nowa podstawa pod figurę św. Józefa stojącą na holu połączona z wbudowaną dużą szufladą (max 50 kg, 68 x 60 cm) do przekazywania wszelkich rzeczy oraz drewniane drzwi do "kołowej" rozmówniczki będą kosztować ok. 8 000 zł. Nie mamy jeszcze wyceny prac murarskich i prac wykończeniowych, ale można się pewnie spodziewać, że na ten remont musimy zebrać ok. 20 000 zł.

14.08.2018 r. - Będziemy się starały podjąć te prace remontowe w najbliższym czasie, również ze względu na przerwę w remoncie pokoi gościnnych. Jako że chodzi o remont w trakcie prac "zaburzający" komunikację między osobami przychodzącymi do Klasztoru, musimy go wykonać w krótkim terminie (jednorazowo) oraz w jak najdogodniejszym czasie. Takim wydawałaby się druga połowa września (przed rozpoczęciem Triduum do św. Tereski od Dzieciątka Jezus) albo pierwsza połowa października (między świętem św. Tereski a uroczystością św. Teresy z Avila). Na razie będziemy się starały jak najszybciej otrzymać wycenę prac stolarskich i murarskich i zebrać potrzebną sumę pieniędzy (oczywiście, po uzbieraniu najpierw na opłacenie do końca projektu remontu oficyn...). Remont prawdopodobnie wykonamy "w częściach" - najpierw zrestrukturyzujemy jedynie furtę od części zewnętrznej, dostępnej dla ludzi. Prace w klauzurze prawdopodobnie odłożymy do bliżej nieokreślonego czasu ze względu na brak środków.

17.04.2018 r. - Ze względu na możliwość wykonania nowych schodów do piwnicy, remont koła jeszcze odrobinę odłożymy. Mamy jednak nadzieję, że będziemy mogły wrócić do tego projektu jeszcze w tym albo najpóźniej w przyszłym roku...

05.04.2018 r. - Mamy już projekt modernizacji koła. Obecnie zastanawiamy się jeszcze nad niektórymi rozwiązaniami technicznymi. Czekamy też na kosztorys wykonania elementów drewnianych (bębnów lub/ i szuflad).

07.03.2018 r. - W związku z tym, że udało się znacząco postąpić w remoncie pokoi gościnnych, zastanawiamy się nad podjęciem pierwszych konkretnych kroków w kierunku wykonania modernizacji koła. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie otrzymamy już projekt tej inwestycji. Na razie będziemy chciały zamówić drewniane bębny służące do przekazywania rzeczy z i do klauzury (czekamy na kosztorys). O najbliższych planach i postępie prac będziemy na bieżąco informować.

luty 2018 r. - Nadal czekamy na projekt... Jednak, celowo "nie pośpieszamy" jego wykonania, bo w tym momencie priorytetem stało się dokończenie remontu pokoi gościnnych.

09.10.2017 r. - Czekamy na wykonanie projektu inwestycji.

Stan aktualny:

Wyszukaj na stronie