Prace obejmują:

1. Stworzenie niezależnych łazienek dla 3 pokoi gościnnych oraz odnowienie pokoi - WYKONANO.

2. Odnowienie jadalni i stworzenie kuchni dla gości oraz małej rozmównicy od strony klauzury - W TRAKCIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH.

3. Wymianę okien w części gościnnej (łącznie 6 okien) - WYKONANO.

4. Odnowienie korytarzy w części gościnnej - W TRAKCIE OSTATNICH PRAC WYKOŃCZENIOWYCH.

5. Izolację poziomą pomieszczeń bez podpiwniczenia -  WYKONANO .

 

Za prace remontowe zapłaciłyśmy łącznie: 153 000 zł - i jest to już w zasadzie prawie cały koszt remontu.

Aktualnie pozostaje do wykonania ostateczne wykończenie (przemalowanie - na większości przestrzeni jest już położona gładź) korytarza, jadalni i kuchni, a ponadto przygotowanie do użytku rozmówiczki od strony klauzury.  Mamy już w zasadzie zakupione materiały remontowe i opłaconą robociznę. Jedyny planowany wydatek to zamówienie u stolarza ok. 4 szaf wnękowych i wiszącej półki na książki.

-

Poniżej cała historia prac:

18.01.2019 r. - Przepraszamy za braki w bieżącym informowaniu o postępie prac w części gościnnej domu. W ciągu ostatnich trzech miesięcy udało nam się w znaczącym stopniu posunąć je do przodu. Pokoje są już całkowicie gotowe, łącznie ze wstawieniem brakujących drzwi do łazienki w pokoju św. Teresy:

 

Mamy już meble i sprzęt do jadalni i kuchni gościnnej, a pomieszczenia te są prawie wykończone. Pozostaje jeszcze częściowo wyrównać ściany w jadalni oraz pomalować całość (korytarz, jadalnię i kuchnię). Poniżej zdjęcia zabudowy kuchennej oraz kraty z obudową w jadalni, która będzie służyła również jako część zewnętrzna rozmównicy.

 

Przed nami już jedynie przygotowanie rozmówiczki od strony klauzury i zakup szaf wnękowych do rozmównicy i na korytarz, a także wiszącej półki do jadalni. Prace - oprócz wymienionych przed chwilą prac stolarskich - są już w zasadzie opłacone.

Oznacza to, że wielkimi krokami zbliża się koniec remontu części gościnnej (choć czasowo może to jeszcze trochę potrwać, bo chwilowo Wykonawca pomaga nam w remontach w innych częściach domu). Jest to dla nas okazją do ponownego podziękowania każdemu z Państwa za pomoc finansową i zapewnienia o naszej wdzięcznej modlitwie!!!

25.10.2018 r. - Od wczoraj kontynuujemy remont części gościnnej. Najbliższe plany to położenie podłogi w pozostałych pomieszczeniach i zamontowanie kraty z obudową i szufladą między jadalnią  a rozmówniczką. W najbliższym czasie zamówimy też meble do jadalni. Oto stan aktualny jadalni:

14.08.2018 r. - Nastąpi ok. dwumiesięczna przerwa w remoncie części gościnnej ze względu na inne zobowiązania wykonawcy.

14.07.2018 r. - Korytarz gościnny - pozostaje już tylko malowanie ścian i położenie fugi na podłodze:

26.06.2018 r.- Pokój św. Teresy oddany do użytku:

A oto aktualny stan II części korytarza:

23.06.2018 r. - Prawdopodobnie w poniedziałek zostanie oddany do użytku pokój św. Teresy. Zdjęcia wkrótce...

13.06.2018 r. - Pokój św. Józefa oddany do użytku (zostaje tylko wykonanie szafy wnękowej):

- Gotowa łazienka w pokoju św. Teresy:

- Aktualny stan pokoju św. Teresy:

- Aktualny stan korytarza:

cz.I:

cz.II:

-

30.05.2018 r. - Łazienka w pokoju św. Stanisława:

25.05.2018 r. - Aktualny stan pokoju św. Józefa:

Podłoga w łazience w  pokoju św. Stanisława:

12.05.2018 r. - Aktualny stan pokoju św. Józefa:

28.04.2018 r. - Poniższe zdjęcia ilustrują aktualny stan prac w pokoju św. Józef oraz na korytarzu. Ponadto, w ostatni piątek zamontowane zostały nowe drzwi wejściowe:

 

11.04.2018 r. - Pokój św. Rodzina poświęcony i oddany do użytku:

Kolejny etap prac:

- wykończenie I części korytarza (dogodny dostęp do pokojów św. Rodzina i św. Józef);

- wykończenie i oddanie do użytku pokoju św. Józef.

 

05.04.2018 r. - W pokoju św. Rodzina trwają już ostatnie prace wykończeniowe:

23.03.2018 r. - W ostatnich dniach w łazience w pokoju św. Rodzina zostały podłączone instalacje i zamontowana armatura łazienkowa. Wkrótce pokój zostanie wykończony i oddany do użytku:

 

 

07.03.2018 r. - W ostatni poniedziałek (5 marca) została wykonana planowana wylewka:

Łącznie za prace związane z izolacją zapłaciłyśmy niecałe 9 700 zł.

A oto stan pokoju św. Józef z soboty, 3 marca (trwa wyrównywanie ścian):

02.03.2018 r. - W tym tygodniu rozpoczęły się prace nad wykonaniem izolacji poziomej w pomieszczeniach bez podpiwniczenia. Poniżej, a także w naszej Galerii zdjęć, można obejrzeć zdjęcia z prac. W poniedziałek (5 marca), jeśli nie będzie zbyt dużego mrozu, zostanie wykonana wylewka. Koszt prac okazał się troszkę niższy niż przewidywałyśmy. Już uiściłyśmy niecałe 3 000 zł, głównie za materiały. Do zapłacenia pozostaje nam jeszcze ok. 5 888 zł. 

A oto stan aktualny pokoju św. Rodzina:

20.02.2018 r. - W zeszłym tygodniu zamówiłyśmy gres na podłogi na korytarzach, w jadalni i w kuchni oraz deskę na podłogi w pokojach (koszt: 7131,03 zł - zapłacone; do odbioru za 2 tygodnie), a także prawie wszystkie drzwi i ościeżnice (koszt: 3567,60 zł - zapłaconel do odbioru na początku kwietnia. Teraz staramy się zgromadzić min. 10 000 zł na wykonanie izolacji poziomej w pomieszczeniach bez podpiwniczenia. Gdyby udało się wykonać tę izolację, prawdopodobnie na początku kwietnia byłybyśmy w stanie udostępnić dla naszych gości i rekolektantów pierwsze dwa pokoje gościnne.

14.02.2018 r.Jak wspominałyśmy w poprzednich wiadomościach, kolejnym wyzwaniem, które staje przed nami w związku z remontem pokoi gościnnych, będzie wykonanie izolacji poziomej pod mniej więcej połową przestrzeni gościnnej (kuchnia, jadalnia, 1 pokój, część korytarza), gdzie takiej izolacji nie ma w nawet najmniejszym stopniu. Niezbędne będzie skucie betonu do głębokości 45 cm i wykonanie całej izolacji od podstaw. Będzie się to wiązało ze zwiększonymi kosztami, których jeszcze nie znamy. W ciągu tygodnia prawdopodobnie uda się nam skonsultować ten etap prac z wykonawcami izolacji. Gdy będziemy już miały wycenę, podamy szacunkowy koszt.

* Będziemy się starały w najbliższym czasie o wykończenie 2 pokoi gościnnych z łazienkami, tak aby część przestrzeni gościnnej była już dostępna dla rekolektantów i gości Klasztoru. W związku z tym drugim pilnym wydatkiem będzie zakup podłóg do 3 pokoi, gresu na korytarze oraz drzwi do pokoi i łazienek. Łączny koszt to ok. 10 000 -12 000 zł. Udało już się nam zdobyć tę sumę. Jeszcze w tym tygodniu postaramy się złożyć zamówienia.

 

09.02.2018 r. - Oto aktualny stan prac:

Pokój św. Józefa:

Korytarze:

 

31.01.2018 r. Dzięki Państwa pomocy udało nam się opłacić do końca podłączenie wewnętrznej instalacji wodnej. Koszt reszty przedsięwzięcia wyniósł ostatecznie 2 722 zł, czyli dużo mniej niż się spodziewałyśmy. Bóg zapłać za wsparcie!

* Aktualny stan prac:

- Łazienki gościnne - do wykonania zostało już tylko: zakup i wstawienie drzwi; położenie kafelków; założenie i podłączenie armatury łazienkowej;

- Korytarz - obecnie trwają prace nad wykonaniem podwieszanych sufitów:

- Jadalnia i kuchnia gościnna - przygotowania pod wykonanie izolacji poziomej (niezbędne będzie głębsze skucie podłóg).

19.01.2018 r. - Podłączenie instalacji wodno-kanalizacyjnej do jadalni i kuchni zostało wykonane:

- Na korytarzach rozpoczęto przygotowywanie stelaży na podwieszane sufity:

18.01.2018 r. Remont pokoi gościnnych: podłączanie wewnętrznej instalacji wodno-kanalizacyjnej dla jadalni i kuchni:

Za prace wykonane w jadalni i kuchni będziemy musiały zapłacić w najbliższym czasie ok. 5 000 zł, które staramy się teraz uzbierać.

17.01.2018 r. - Dziś rozpoczęliśmy bardziej intensywne prace w jadalni i kuchni gościnnej. Zostały wybite nowe drzwi oraz w dużej części zbite stare podłogi. Jutro zostanie wykonana wewnętrzna instalacja wodno-kanalizacyjna dla jadalni i kuchni. Oto zdjęcia ilustrujące stan prac:

- Ponadto: c.d. prac na korytarzach w części gościnnej:

- C.d. prac w pokoju św. Józef:

15.01.2018 r.Jak mogą Państwo zobaczyć na zdjęciach dzisiejszych i z 9 stycznia, łazienki gościnne są już w dużej mierze wykonane (przyłącza wodne i kanalizacyjne, elektryka, wentylacja, wylewki, sufity podwieszane). Pozostaje jeszcze położenie płytek oraz instalacja armatury łazienkowej.

Pokój św. Józef:

- Udało się również skuć podłogę w jadalni gościnnej. C.d. prac w jadalni i kuchni gościnnej od jutra.

- Ponadto, na korytarzach w części gościnnej zdjęte zostały dawne kafelki:

 

09.01.2018 r. - Aktualny stan prac:

Pokój św. Rodzina:

Pokój św. Stanisław Kostka:

 

29.12.2017 r. - Zdjęcia przedstawiające aktualny stan prac:

-w pokoju "św. Rodzina":

- w pokoju "św. Stanisław Kostka":

Więcej zdjęć w naszej Galerii...

29.12.2017 r. - Oto zdjęcia nowych okien. Zapłaciłyśmy za nie (wraz z montażem i demontażem) 6 000 zł.

Więcej zdjęć w naszej Galerii...

28.12.2017 r. - Dzięki Państwa pomocy wczoraj udało nam się opłacić trzecią fakturę za 3 240 zł. Dziś natomiast zostaną wymienione okna w pokojach gościnnych, co jest możliwe również wyłącznie dzięki Państwa wsparciu.

21.12.2017 r.- Dzięki Państwa przedświątecznej pomocy udało nam się już opłacić dwie faktury (za ok. 11 500 zł i za 540 zł). Obecnie staramy się zgromadzić sumę 3240 zł na opłacenie reszty wykonanych prac. Ponad wczoraj dowiedziałyśmy się, że tuż po Świętach będą gotowe okna do trzech pokoi gościnnych za sumę 4 500 zł, którą też staramy się teraz zebrać. Serdecznie dziękujemy za Państwa pomoc i zapewniamy o naszej modlitwie!

20.12.2017 r. - Otrzymałyśmy fakturę za wykonanie zilustrowanych poniżej prac (instalacja wodno-kanalizacyjna, izolacja piankowa 1 łazienki, rozpoczęty montaż armatury łazienkowej - wraz z zakupem materiałów). Ich koszt to łącznie 15 272,62 zł. Do zgromadzenia tej sumy brakuje nam jeszcze ok. 5 tys. zł (nie biorąc pod uwagę bieżących kosztów utrzymania Klasztoru, na które może nam zbraknąć pieniędzy...). Będziemy wdzięczne za każdą pomoc! Niech Bóg wynagrodzi stokrotnie!

19.12.2017 r. - Oto zdjęcia prac wykonanych w ostatnim tygodniu (13-15.12.2017 r.):

Pokój "św. Józef":
14 grudnia 2017 r.:

15 grudnia 2017 r.:

 

 

Pokój "św. Rodzina":

14 grudnia 2017 r.:

15 grudnia 2017 r.:

Pokój "św. Stanisław Kostka":

15 grudnia 2017 r.:

08.12.2017 r. - Zapraszamy do obejrzenia zdjęć prac w naszej Galerii. Aktualny stan prac można też zobaczyć poniżej:

pokój św. Józefa - 06.12.2017 r.pokój św. Józefa - 06.12.2017 r.pokój św. Rodzina - 06.12.2017 r.pokój św. Stanisław Kostka - 06.12.2017 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

05.12.2017 r. - W przyszłym tygodniu prawdopodobnie zostaną podłączone instalacje w 3 łazienkach i kuchni gościnnej. Nie znamy jeszcze ceny tych prac.

- Ponadto, odnośnie kosztów, w poprzednim komunikacie popełniłyśmy błąd. Remont pokoju "św. Rodziny" będzie kosztował ok. 6 411 zł (koszt prac bez materiałów, podłączeń i izolacji piankowej); natomiast suma 7 066 zł dotyczy tego samego zakresu prac w pokoju "św. Stanisław Kostka".

- Zamówiłyśmy też już nowe okna do 3 pokoi. 

25.11.2017 r. - W toku prac przyjęłyśmy bardziej całościową koncepcję remontu:

a) będziemy wykonywać prac w 3 pokojach gościnnych równoległe. W związku z tym do dyspozycji naszych gości i rekolektantów pozostaje aktualnie tylko 1 pokój z łazienką. Za utrudnienia przepraszamy!

b) postaramy się przygotować jadalnię i kuchnię dla naszych gości. Jadalnia będzie połączona od strony klauzury z małą rozmównicą.

- Mamy już też częściową wycenę prac dla drugiego pokoju ("św. Rodzina"). Robocizna: 7 066 zł; izolacja piankowa ścian łazienki: 1 000 zł. Nie znamy kosztów podłączeń i zakupu materiałów. Czekamy na wycenę dla trzeciego pokoju.

21.11.2017 r. - W pokoju "św. Józefa" jest już postawiona ścianka działowa oddzielająca przestrzeń nowej łazienki.

13.11.2017 r. - Mamy już wycenę prac dla I pokoju gościnnego: pokoju "św. Józefa" (stworzenie łazienki, malowanie pokoju, elektryka, wymiana drzwi...). Zakup materiałów będzie kosztował ok. 6 904 zł, a robocizna - 7 984 zł. Nie znamy dokładnej ceny wykonania nowych podłączeń do łazienki. Ponadto, chciałybyśmy od razu zamówić nowe okna do wszystkich trzech pokoi. Ich koszt to ok. 4 500 zł.

09.11.2017 r. - Zadowalająca modernizacja łazienek okazała się niemożliwa ze względu na zbyt małą przestrzeń. Przyjęłyśmy inne, bardziej całościowe rozwiązanie, które będziemy się starały zrealizować małymi kroczkami. Dawne łazienki zostały rozebrane, natomiast dla każdego z trzech pokoi gościnnych zostanie wykonana oddzielna łazienka. Zaczniemy od pokoju "św. Józefa":

Pozostałe dwa pokoje gościnne są w tym momencie nadal czynne dla naszych Rekolektantów.

Równocześnie, jeśli pozwoli na to zaplecze finansowe, będziemy się starały wyremontować również same pokoje (konieczna będzie zwłaszcza wymiana okien...) i w ten sposób ofiarować wszystkim zainteresowanym jak najlepsze warunki do odprawiania dni skupienia i rekolekcji w naszym Klasztorze.

07.11.2017 r. - Jutro rozpoczniemy I etap remontu łazienek (modernizacja instalacji). Zapowiedziana wcześniejsza wycena okazała się niemożliwa (dopiero po rozkuciu ścian okaże się, jak najlepiej przeprowadzić prace i w związku z tym, jaki będzie ich koszt).

09.10.2017 r. - Czekamy na wycenę podłączenia instalacji w łazienkach;

                      - Szacunkowy koszt położenia kafelków i pozostałych prac wykończeniowych: 3 800 zł dla jednej łazienki; 3 500 zł dla drugiej łazienki

Stan techniczny przed remontem:

 

marzec 2017 r.marzec 2017 r.marzec 2017 r.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wyszukaj na stronie