W związku z wykonaniem nowych schodów do piwnicy niezbędne jest podjęcie prac wykończeniowych i przeróbek w ich najbliższym otoczeniu. W zakres prac wchodzi:

- odnowienie piwnicy, do której prowadzą schody;

- uzupełnienie gresu na podeście (zadaszonym tarasie, na którym umiejscowione są schody), malowanie podestu;

- a zwłaszcza: zakup nowych, stabilniejszych i bezpieczniejszych drzwi na podest (zamiast: prowizorycznych drzwi z poliwęglanu, które są tam dotychczas) oraz związane z tym przeróbki murarskie.

Spodziewany koszt to ok. 5 500 zł.

 

Dotychczasowe wejście na podest:

 

Aktualny stan prac:

18 stycznia 2019 r. - Tydzień temu zamówiłyśmy nowe drzwi na podest. Będą gotowe najpóźniej do połowy marca. Gdy tylko temperatura na to pozwoli, zostaną też wykonane niezbędne prace murarskie. Ich przewidywany koszt to ok. 1 000 zł. Jak widać, niestety nie udało nam się wykonać planowanych prac przed zimą, ale staramy się teraz "nadrobić" remontowe zaległości. Mamy nadzieję, że wiosną uda nam się dokończyć wszelkie prace związane z remontem w tej części domu, łącznie z przemalowaniem pomieszczenia i korektą elektryki (oświetlenie na czujnik ruchu).

25 października 2018 r. - W ostatnich tygodniach udało się nam wykończyć i oddać do użytku wspomnianą piwnicę. Dzięki życzliwości Wykonawcy zapłaciłyśmy jedynie za materiały - całym sercem dziękujemy! Teraz, o ile będzie to jeszcze możliwe czasowo przed zimą, postaramy się zamówić drzwi wejściowe - nie mogłyśmy zrobić tego wcześniej z braku środków.

 

 

Wyszukaj na stronie