W tym miesiącu w naszej Kaplicy:

1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych

2 listopada - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Msza św. o godz. 7.30 w intencji zmarłych; cała Liturgia Godzin również odmawiana jest za zmarłych. Można włączyć się w modlitwy w naszej Kaplicy.

5 listopada - I czwartek miesiąca - godz. 17.00-18.30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań

7 listopada - w Karmelu: wspomnienie bł. Franciszka Palau y Quer

8 listopada - godz. 7.30 - Msza św. w intencji Ojca Świętego; od porannej Mszy św. do godz. 18.30 całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu

11 listopada, godz. 7.30 - Msza św. w intencji naszej Ojczyzny

14 listopada - w Karmelu: Święto Wszystkich Świętych Zakonu Karmelitańskiego

20 listopada - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

21 listopada - Ofiarowanie NMP - dzień życia kontemplacyjnego

 

Komunikat KEP o obchodach Wszystkich Świętych i święta zmarłych w bieżącym roku: https://episkopat.pl/rzecznik-episkopatu-modlmy-sie-za-naszych-bliskich-zmarlych-w-domach/?fbclid=IwAR0NJzTbfcKRozFFx7VdsuTsK1gqtMrpkyvztyKfqOWsNLmT5m7IA76r5Xg.

Z naszej karmelitańskiej perspektywy możemy tylko dodać, że św. Jan od Krzyża pisze, że istotą każdego aktu pobożnego jest wiara. Bez wiary nie mają sensu pielgrzymki, nawiedzanie świętych miejsc ani nawiedzanie cmentarzy. Natomiast akt wiary wzbudzony w głębi serca i prawdziwa chrześcijańska pobożność mogą wystarczyć, nawet jeśli nie ma możliwości spełnienia zewnętrznej praktyki zwykle im towarzyszącej. Niech to będzie dla nas pociechą i umocnieniem do tym gorliwszej modlitwy za naszych zmarłych w tych dniach. Zachęcamy też do lektury ostatnich rozdziałów III Księgi "Drogi na Górę Karmel" św. Jana od Krzyża, gdzie tłumaczy on po kolei, co tak naprawdę liczy się w chrześcijańskiej pobożności.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Studenci dla Rzeczypospolitej za zorganizowanie i sfinansowanie odmalowania fragmentów elewacji oficyny wschodniej zniszczonych przez wulgarne graffiti.

Jednoczęśnie informujemy, że graffiti na warstwie wykończeniowej tynków renowacyjnych zostanie usunięte w najbliższych dniach przez ekipę remontującą elewację zachodnią.

Strona 1 z 40

Wyszukaj na stronie