W tym trudnym czasie zapewniamy wszystkich o naszej modlitwie. Modlimy się za każdego z Was, a także za wszystkich chorych, pracowników służby zdrowia i zaangażowanych w pomoc potrzebującym, za wszystkich, którzy ponoszą ciężar tego czasu.

Modlitwy „nie można ograniczać do ściśle określonego czasu… Przeciwnie, w duchu [naszej] Reguły powinna ona przenikać całe życie” (z naszych Konstytucji). Zgodnie z naszym powołaniem ofiarujemy w Waszych intencjach, w intencji powstrzymania epidemii w Polsce i na świecie, wszystkie nasze codzienne modlitwy i całe nasze codzienne życie: prace, obowiązki, troskę o materialne utrzymanie Klasztoru, codzienne trudności…
Jednocześnie, włączając się w modlitwy całego polskiego Kościoła:
- po każdej Mszy św. śpiewamy Suplikacje;
- codziennie wspólnotowo modlimy się różańcem o godz. 20.30;
- w każdą niedzielę do ustania epidemii mamy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, a o godz. 15.00 modlimy się koronką do Miłosierdzia Bożego i Gorzkimi Żalami.

Informujemy również, że zgodnie z zaleceniami KEP nasza Kaplica pozostaje otwarta na osobistą modlitwę i adorację; natomiast obchody Triduum Paschalnego nie będą dostępne dla wiernych.

Zapraszamy również do lektury artykułu Czas trudny - czas błogosławiony.

Wyszukaj na stronie