"Kącik" w trakcie aktualizacji. Przedstawione poniżej informacje są jeszcze niepełne.

 

„… ustawiczna modlitwa za duszami dobroczyńców jest nieodzownym waszym obowiązkiem. Wprawdzie wszelka jałmużna, świadczona nam przez ludzi, od samego Pana pochodzi. Ale taka jest wola Jego, byśmy były wdzięczne i modliły się za tymi, którzy dla miłości Jego dobrze nam czynią. Tego obowiązku wdzięczności nigdy nie zaniedbujmy.” - św. Teresa od Jezusa (DD 2, 10)

 

 

 

Drodzy Państwo!

Dziękujemy całym sercem za pomoc finansową w pracach remontowych i bieżącym utrzymaniu Klasztoru. Państwa hojność jest ogromna! Wierzymy, że Boża Opatrzność posługuje się nią, by pomóc nam w wykonaniu prac, które w inny sposób byłyby zupełnie niemożliwe do wykonania, a które są niezbędne ze względu na stan techniczny Klasztoru. 

Jesteśmy Państwu bardzo wdzięczne za każdą pomoc, za każdą, nawet najmniejszą ofiarę. Zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was jest w trudnej sytuacji materialnej, a jednak dzielicie się z nami. Tym bardziej jest dla nas cenna ta pomoc. Wierzymy głęboko, że każdy czyn dobroci ma wartość nieskończoną i pozostaje na całą wieczność trwałym kapitałem ukrytym w Sercu Boga. Za wszelkie wsparcie, płynące ze szlachetnych serc, odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą. Raz w miesiącu w naszej Kaplicy ofiarowywana jest również Msza święta w intencji wszystkich naszych Dobroczyńców. Zapewniamy również o modlitwie we wszystkich intencjach, jakie podajecie. Nie zawsze adresy są pełne i stąd nie zawsze możemy odpisać, ale docieramy do Was modlitwą i wdzięcznością.

Poniżej mogą się Państwo zapoznać z naszymi aktualnymi potrzebami.

Niech Bóg wynagrodzi stokrotnie za wszelkie dobro!

Najbliższa Msza św. w intencji naszych Dobroczyńców:

Nasz Klasztor...

...to stary XIX-wieczny letni dworek. Składa się, oprócz głównej bryły, z szeregu przybudówek. Siostry zamieszkały tu w 1941 r. W czasie Powstania Warszawskiego dworek został częściowo zburzony, a bardzo znacząco zdewastowany. Odbudowany po wojnie metodą gospodarczą, jedynymi wówczas dostępnymi środkami, wymaga do dziś wielu gruntownych remontów.

Czytaj więcej...

Podsumowanie roku 2019 - ofiary naszych Dobroczyńców i sposób ich wydatkowania:

Numery kont:

PLN: 75 1240 1037 1111 0010 2552 6401

USD: PL37 1240 1037 1787 0010 2552 6847  SWIFT CODE : PKOPPLPW

EURO: PL79 1240 1037 1978 0010 2552 6629  SWIFT CODE : PKOPPLPW

Czytaj więcej...

Generalny remont wolnostojącej oficyny zachodniej:

Chodzi o wolnostojące oficyny przyklasztorne, które są jednym ze źródeł utrzymania Klasztoru. Obecnie wynajmujemy część tych pomieszczeń. Jednak fatalny stan techniczny na dłuższą metę nie pozwoli na ich użytkowanie. Ponadto, gdyby udało nam się wykonać generalny remont, mogłybyśmy przygotować pod wynajem pozostałe 2 pomieszczenia, obecnie nieużytkowane. Udało się nam już wykonać projekt budowlany remontu; obecnie staramy się o niezbędne pozwolenia. W nadchodzącym roku chciałybyśmy podjąć prace, jednak ich koszt (wyceniony na podstawie kosztorysu inwestorskiego) przekracza wszelkie nasze możliwości. Będziemy się starały zbierać pieniądze we wszelki dostępny sposób, również starając się o częściowe dofinansowanie z różnych dotacji czy pożyczając pieniądze... Stąd będziemy ogromnie wdzięczne za każde wsparcie!

Koszt całości remontu: ok. 950 000 zł.

 

 

Czytaj więcej...

Wyszukaj na stronie