„… ustawiczna modlitwa za duszami dobroczyńców jest nieodzownym waszym obowiązkiem. Wprawdzie wszelka jałmużna, świadczona nam przez ludzi, od samego Pana pochodzi. Ale taka jest wola Jego, byśmy były wdzięczne i modliły się za tymi, którzy dla miłości Jego dobrze nam czynią. Tego obowiązku wdzięczności nigdy nie zaniedbujmy.” - św. Teresa od Jezusa (DD 2, 10)

 

 

Drodzy Państwo!

Dziękujemy całym sercem za pomoc finansową w pracach remontowych i bieżącym utrzymaniu Klasztoru. Państwa hojność jest ogromna! Wierzymy, że Boża Opatrzność posługuje się nią, by pomóc nam w wykonaniu prac, które w inny sposób byłyby zupełnie niemożliwe do wykonania, a które są niezbędne ze względu na stan techniczny Klasztoru. 

Jesteśmy Państwu bardzo wdzięczne za każdą pomoc, za każdą, nawet najmniejszą ofiarę. Zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was jest w trudnej sytuacji materialnej, a jednak dzielicie się z nami. Tym bardziej jest dla nas cenna ta pomoc. Wierzymy głęboko, że każdy czyn dobroci ma wartość nieskończoną i pozostaje na całą wieczność trwałym kapitałem ukrytym w Sercu Boga. Za wszelkie wsparcie, płynące ze szlachetnych serc, odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą. Raz w miesiącu w naszej Kaplicy ofiarowywana jest również Msza święta w intencji wszystkich naszych Dobroczyńców. Zapewniamy również o modlitwie we wszystkich intencjach, jakie podajecie. Nie zawsze adresy są pełne i stąd nie zawsze możemy odpisać, ale docieramy do Was modlitwą i wdzięcznością.

Poniżej mogą się Państwo zapoznać z naszymi aktualnymi potrzebami.

Niech Bóg wynagrodzi stokrotnie za wszelkie dobro!

 

Remont współfinansowany przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dla etapu: remont elewacji.

Najbliższa Msza św. w intencji naszych Dobroczyńców: 11.10.2020 r., godz. 7.30

Nasz Klasztor...

...to stary XIX-wieczny letni dworek. Składa się, oprócz głównej bryły, z szeregu przybudówek. Siostry zamieszkały tu w 1941 r. W czasie Powstania Warszawskiego dworek został częściowo zburzony, a bardzo znacząco zdewastowany. Odbudowany po wojnie metodą gospodarczą, jedynymi wówczas dostępnymi środkami, wymaga do dziś wielu gruntownych remontów.

Czytaj więcej...

Podsumowanie roku 2019 - ofiary naszych Dobroczyńców i sposób ich wydatkowania

Czytaj więcej...

Aktualne remonty:

Generalny remont wolnostojącej oficyny zachodniej:

Oficyna zachodnia jest to wolnostojący budynek znajdujący się bezpośrednio przy ul. Wolskiej. Od wielu lat nie był remontowany i jego stan techniczny określa się jako niebezpieczny (Ekspertyza stanu technicznego, 2017).

--Ekspertyza stanu technicznego Oficyny zachodniej--

Od 2017 r. podjęłyśmy starania o przygotowanie dokumentacji remontowej. Dzięki temu 18 marca b.r. mogłyśmy rozpocząć kapitalny remont budynku. Są to największe i najbardziej wymagające (zarówno od strony technicznej, jak i finansowej) prace, jakie podjęłyśmy do tej pory. Ufamy w pomoc św. Józefa w ich prowadzeniu i doprowadzeniu do końca.

Koszt całości remontu: ok. 980 000 zł.

Bieżący stan prac (na dzień 29 października 2020 r.):

prace zakończone: wzmocnienie grożącego zawaleniem stropu nad parterem; rozebranie nieoryginalnych przybudówek do budynku, przygotowanie otworów i nadproży dla nowych okien i drzwi + wstawienie okien;  położenie nowej więźby i pokrycia dachowego.

w trakcie prac: remont elewacji budynku, prace izolacyjne i zabezpieczenie piwnic; uzupełniająca dokumentacja remontowa (związanej z koniecznością rozszerzenia prac); obróbki dachowe.

Bieżący stan finansowy (na dzień 29 października 2020 r.)

kolor czerwony - brakujące sumy

kolor zielony - zapłacone/uzbierane sumy

(aktualizacja danych: 29.10.2020 r.)

[No canvas support]>

--Galeria zdjęć z remontu-- /wkrótce aktualizacja/

Szczegółowy harmonogram i finansowanie prac:

Czytaj więcej...

Zakończone remonty:

Wkrótce zaktualizowane informacje w nowej odsłonie...

Wyszukaj na stronie