"Kącik" w trakcie aktualizacji. Przedstawione poniżej informacje są jeszcze niepełne.

 

„… ustawiczna modlitwa za duszami dobroczyńców jest nieodzownym waszym obowiązkiem. Wprawdzie wszelka jałmużna, świadczona nam przez ludzi, od samego Pana pochodzi. Ale taka jest wola Jego, byśmy były wdzięczne i modliły się za tymi, którzy dla miłości Jego dobrze nam czynią. Tego obowiązku wdzięczności nigdy nie zaniedbujmy.” - św. Teresa od Jezusa (DD 2, 10)

 

 

 

Drodzy Państwo!

Dziękujemy całym sercem za pomoc finansową w pracach remontowych i bieżącym utrzymaniu Klasztoru. Państwa hojność jest ogromna! Wierzymy, że Boża Opatrzność posługuje się nią, by pomóc nam w wykonaniu prac, które w inny sposób byłyby zupełnie niemożliwe do wykonania, a które są niezbędne ze względu na stan techniczny Klasztoru. 

Jesteśmy Państwu bardzo wdzięczne za każdą pomoc, za każdą, nawet najmniejszą ofiarę. Zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was jest w trudnej sytuacji materialnej, a jednak dzielicie się z nami. Tym bardziej jest dla nas cenna ta pomoc. Wierzymy głęboko, że każdy czyn dobroci ma wartość nieskończoną i pozostaje na całą wieczność trwałym kapitałem ukrytym w Sercu Boga. Za wszelkie wsparcie, płynące ze szlachetnych serc, odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą. Raz w miesiącu w naszej Kaplicy ofiarowywana jest również Msza święta w intencji wszystkich naszych Dobroczyńców. Zapewniamy również o modlitwie we wszystkich intencjach, jakie podajecie. Nie zawsze adresy są pełne i stąd nie zawsze możemy odpisać, ale docieramy do Was modlitwą i wdzięcznością.

Poniżej mogą się Państwo zapoznać z naszymi aktualnymi potrzebami.

Niech Bóg wynagrodzi stokrotnie za wszelkie dobro!

Najbliższa Msza św. w intencji naszych Dobroczyńców: 20.06.2020 r., godz. 7.30

Nasz Klasztor...

...to stary XIX-wieczny letni dworek. Składa się, oprócz głównej bryły, z szeregu przybudówek. Siostry zamieszkały tu w 1941 r. W czasie Powstania Warszawskiego dworek został częściowo zburzony, a bardzo znacząco zdewastowany. Odbudowany po wojnie metodą gospodarczą, jedynymi wówczas dostępnymi środkami, wymaga do dziś wielu gruntownych remontów.

Czytaj więcej...

Podsumowanie roku 2019 - ofiary naszych Dobroczyńców i sposób ich wydatkowania:

Numery kont:

PLN: 75 1240 1037 1111 0010 2552 6401

USD: PL37 1240 1037 1787 0010 2552 6847  SWIFT CODE : PKOPPLPW

EURO: PL79 1240 1037 1978 0010 2552 6629  SWIFT CODE : PKOPPLPW

Czytaj więcej...

Generalny remont wolnostojącej oficyny zachodniej:

Oficyna zachodnia jest to wolnostojący budynek znajdujący się bezpośrednio przy ul. Wolskiej. Od wielu lat nie był remontowany i jego stan techniczny określa się jako niebezpieczny (Ekspertyza stanu technicznego, 2017).

 

Od 2017 r. podjęłyśmy starania o przygotowanie dokumentacji remontowej. Dzięki temu 18 marca b.r. mogłyśmy rozpocząć kapitalny remont budynku. Są to największe i najbardziej wymagające (zarówno od strony technicznej, jak i finansowej) prace, jakie podjęłyśmy do tej pory. Ufamy w pomoc św. Józefa w ich prowadzeniu i doprowadzeniu do końca.

Koszt całości remontu: ok. 980 000 zł.

Bieżący stan prac (na dzień 23 maja 2020 r.): grożący zawaleniem strop nad parterem - uratowany po 2 miesiącach intensywnego remontu (skomplikowane zbrojenia, nowe wylewki na stropie); w trakcie: prac izolacyjnych oraz przygotowywania uzupełniającej dokumentacji (związanej z koniecznością rozszerzenia prac).

 

 

Czytaj więcej...

Wyszukaj na stronie